Ripple ve SEC Davası Devam Ederken Balinalar XRP Satıyor; Daha Fazla Fiyat Düşüşü mü Bekleniyor?

Amerika’da SEC ile Ripple Labs arasındaki dava bir süreliğine askıya alınınca, balinalar harekete geçti. Hakim Torres, SEC’in davanın gecikmesi için yaptığı ek talebi kabul etti.

Bu, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı yönündeki karar sonrası XRP fiyatının artışını etkiledi. Çeşitli zaman dilimlerine göre grafiklerin zayıf olması ve türev ticaretinin azalması nedeniyle, yatırımcılar ve balinalar XRP fiyatının daha da düşeceğini düşünüyor.

Büyük yatırımcılar XRP’nin fiyatında daha fazla düşüş bekliyor. Şu an için XRP fiyatı 0,50 doların üzerinde. Balinalar, önemli miktarda XRP’yi kripto borsalarına taşıdı. Whale Alert‘e göre, 28 Ağustos’ta bir yatırımcı 28,40 milyon XRP’yi Bitstamp borsasına taşıdı. Başka bir yatırımcı da 425 milyon XRP’yi farklı bir cüzdana taşıdı. Bu büyük miktarlardaki hareketler, XRP’nin fiyatının destek seviyelerine geri gelmesine neden olabilir.

Öte yandan, Ripple ve SEC davasının momentumu azalıyor. Mahkeme 2024’ün ikinci çeyreğinde bir sonraki duruşmayı planlıyor. Davanın tarafları uygun olmadıkları tarihleri belirtti.

XRP/USD Günlük Grafik
XRP/USD Günlük Grafik

XRP’nin mevcut fiyatı 0,51 dolar ve son 24 saatte %2 düşüş yaşadı. Ancak, fiyat hareketi genel olarak yatay. Analistler, XRP fiyatının 0,42 dolara kadar düşebileceğini tahmine diyor. Ancak, bu durumu bir alım fırsatı olarak görüyorlar. Fiyat hareketleri ve göstergeler XRP’nin fiyatının daha da düşebileceğini işaret ediyor. Eğer büyük yatırımcılar satmaya devam ederse, XRP fiyatının 0,42 dolara düşmesi muhtemel.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple 3,7 Milyar Kişiye Yardım Edecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu