Roger Ver, Dogecoin’in Bitcoin’den Çok Daha İyi Olduğunu Söyledi

Bitcoin’i en erken benimseyen kişilerden biri olan, kripto girişimcisi Roger Ver, son röportajına göre meme coin Dogecoin’in lider kripto para biriminden daha üstün olduğuna inanıyor. 

İlk kripto para evangelistlerinden biri, şaka kripto para biriminin Bitcoin‘e kıyasla “daha ​​ucuz ve daha güvenilir” olduğuna inanıyor. 

Aslında Ver, Dogecoin’in potansiyel olarak dünyanın baskın para birimi olabileceğine inanıyor ve bu da milyarder Elon Musk’ın görüşünü yansıtıyor. 

2011 yılında Bitcoin ve Bitcoin ile ilgili şirketlere yatırım yapmaya başlayan 43 yaşındaki girişimci, orijinal amacından saptığını iddia ederek Bitcoin’i hedef aldı.

Savunuculuğu nedeniyle “Bitcoin Jesus” takma adını kazanmıştı. Ver daha sonra Bitcoin eleştirmeni haline geldi ve durgun blok boyutunun benimsenmeyi engelleyeceğini ve lider kripto para biriminin ölümüne neden olacağını tahmin etti. Bu, topluluk içinde bir sürtüşmeye yol açtı ve sonuçta Ağustos 2017’de yayına giren “Bitcoin Cash” hard forkunun yaratılmasıyla sonuçlandı. 

İlk başarısına rağmen, Bitcoin Cash şu anda piyasa değerine göre 26. sırada yer alarak ilgisizliğe düştü. 

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçmişte kripto para birimini övdükten sonra Bitcoin Cash’in başarısız olduğunu kabul etti. 

Ver, Dogecoin ve XRP de dahil olmak üzere çok sayıda altcoine sahip olduğunu iddia ederek bir Bitcoin Cash maksimalist olmadığını söylüyor. Bununla birlikte, yıllarca süren ciddi düşük performansa rağmen en büyük Bitcoin formunun dünyanın baskın para birimi haline gelebileceğine hala inanıyor. 

Roger Ver, bir yıllık bir aradan sonra kısa süre önce Twitter’a geri döndü. En son tweetinde, sıradan insanlar toplu olarak özel cüzdanlarını kullanmaya başlarsa Bitcoin‘in önemli devrimci özelliğini kaybedeceğini iddia etti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Robinhood En Büyük Dogecoin Sahibi Olarak Yerini Sağlamlaştırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu