SEC, 2 Aralık'ta Kripto Para Birimlerini Tartışacak - BTC MAGAZİN

SEC, 2 Aralık’ta Kripto Para Birimlerini Tartışacak

SEC, kripto ve dijital varlıklarla ilgili konularda bir Panel tartışması gerçekleştirecek. Görüşmede, komisyonun ana hedefi olan yatırımcının korunmasının sağlanması amaçlanacak. SEC, yeni teknolojilerin hızla gelişmesiyle birlikte pazarın hızla değişen koşullarını da tartışacak.

Resmi tartışma sayfasına göre panel, dijital varlık piyasasına maruz kalmaya istekli yatırımcıları korumanın yeni yollarını araştıracak. Komisyon üyeleri, yeni oluşturulmuş, merkezi olmayan piyasa yapısına uygun olarak mevcut düzenleyici çerçevenin optimizasyonunu tartışacaklar.

Altta yatan risk, komisyonun ele almayı dört gözle beklediği ve çeşitli blok zinciri ve DeFi teknolojileri, kripto tabanlı ETF’ler ve stabilcoinler hakkında bir tartışmayı içeren başka bir konudur.

Piyasa genel olarak olaya henüz tepki göstermedi, ancak aslında tüm endüstri için olumlu bir sonuca sahip olabilir. Daha önce SEC, yeni ürünlerin daha fazla onaylanmasına, ancak bu ürünleri veya bunların faaliyet gösterecekleri piyasayı uygun şekilde düzenlemenin bir yolunu keşfetmesi halinde izin vereceğini belirtmişti.

Panel, Morgan State Üniversitesi’ndeki Graves İşletme ve Yönetim Okulu’nda profesör olarak çalışan ve Blockchain ve Finansal Teknoloji Araştırmaları Merkezi’nin kurucu direktörü Alie Emdad da dahil olmak üzere çeşitli finans şirketlerinden ve üniversitelerden uzmanları içerecek.

Blockchain endüstrisi, devlet kurumlarına eğitim sağlayarak ve SEC gibi komisyonlarla sürekli savunuculuk yaparak blockchain ağlarının daha da geliştirilmesini ve benimsenmesini savunan bir şirket olan The Blockchain Association’ın yöneticisi Kristin Smith tarafından da sunulacak.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu