Spark Airdrop'u XRP Fiyatını Nasıl Etkileyecek? - BTC MAGAZİN

Spark Airdrop’u XRP Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Flare Network, Ripple’ın XRP sahipleri için Spark tokeninin airdrop’unu 12 Aralık’ta başlatacak. Uzmanlar, bu durumun yakın gelecekte XRP fiyatını etkileyebileceğini söyledi.

Bununla birlikte, bugün bildirdiğimiz üzere airdrop öncesinde XRP balina sayısı rekor seviyeye ulaştı. Santiment’in son verilerine göre, 10 milyondan fazla XRP tutan adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 339’a ulaştı.

Bu arada, geçen ay XRP fiyatında büyük bir artış oldu ve fiyat yalnızca birkaç gün içinde 0.30$’dan 0.73$’a yükseldi. Artış, muhtemelen yaklaşan airdrop’a dahil olmayı umarak token satın alan yatırımcılar tarafından yönetildi.

Peki airdrop’tan sonra ne olacak?

Quantum Economics analisti Jason Deane, “Bizim görüşümüze göre, XRP’nin son fiyat artışının en azından kısmen 12 Aralık’taki airdrop tarafından tetiklenmesi oldukça muhtemeldir. Bu muhtemelen bu aşamada hesaba katılmıştır ve bazı XRP sahiplerinin bu tarihten sonra karlarını kilitlemek için satış yapma eğiliminde olmaları tamamen mümkündür. Eğer böyle olursa, bu en azından kısa vadede bir düşüşe neden olabilir” dedi.

Flare Network, Ripple’ın XRP’si ile diğer ağlar arasında akıllı sözleşme köprüsü oluşturmayı amaçlayan bir projedir. Değerini korumak için yeni tokenini XRP sahiplerine airdrop ile dağıtmayı seçti.

Bununla birlikte geçen hafta XRP, airdrop öncesinde eToro’daki işlem hacminde %1.000 artış gördü. Geçtiğimiz günlerde Coinbase, Kraken, Binance, Bitfinex, Bithumb, Bittrex, eToro, Huobi, OKEx ve Poloniex de dahil olmak üzere büyük borsaların Spark airdrop’unu desteklediklerini açıklamasının ardından heyecan daha da arttı.

Bu büyüme göz önünde bulundurulduğunda, bazı analistlerin fiyatın nasıl etkileyeceği konusunda iyimser olması pek de şaşırtıcı değil.

Kripto borsası CEX’in genel müdürü Konstantin Anissimov, “Spark airdrop’unun XRP fiyat artışı dalgasını tetikleyeceğinden eminim. Mevcut ve bazı eski Ripple Labs çalışanlarının XRP adresleri Spark alıcıları listesinden çıkarılacağı için bu 1:1 oranında daha fazla Spark token kazanmak için bir fırsattır” dedi.

Anissimov, airdrop başladıktan altı ay sonra, 2021 yılında sona erdiğinde sahipsiz kalan tüm tokenlerin yakılacağını söyledi. Ayrıca, “Bu, büyük olasılıkla halihazırda airdrop’u desteklediklerini açıklayan tüm borsalarda XRP talebini artıracak” diyerek, katılımcı borsaların en yüksek likiditeye sahip olanlar olduğu göz önünde bulundurulduğunda piyasada geniş bir XRP yükseliş dalgasının beklendiğini de sözlerine ekledi.

Ancak spekülatörler yalnızca ücretsiz tokenler için burdaysa, çok uzun süre kalmayabilirler.

Bu arada küçük bir hatırlatma olarak, Flare Network Spark token airdrop’u 12 Aralık’ta Türkiye yerel saati ile 03:00’da başlayacak ve daha sonra elinde XRP bulunduran yatırımcılara 1:1 oranında Spark token dağıtılacak.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu