XRP Balina Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı - BTC MAGAZİN

XRP Balina Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

Piyasa değerine göre üçüncü kripto para birimi XRP 0.53$’a sabitlenirken balina sayısının rekora seviyeye ulaştığı görüldü.

Kripto para birimi veri analizi platformu Santiment’e göre, 10 milyondan fazla token tutan XRP hesaplarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 339’a ulaştı.

Kaynak: Twitter Santimentfeed

XRP Balinaları Artıyor

XRP balinalarının sayısı Kasım ayının başlarından bu yana artıyor. Santiment, son üç hafta içinde %10.1’lik bir artış olduğunu tahmin ediyor.

Bu yeni balina akışı, büyük olasılıkla bu Cumartesi günü gerçekleşmesi beklenen Flare Networks’ün SPARK token airdrop’undan kaynaklanıyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Coinbase, Bitfinex ve Binance dahil olmak üzere 50’den fazla kripto para borsası merakla beklenen etkinliğe katılacak. Ayrıca, token airdrop’unun duyurulmasından bu yana, yaklaşık 50 platform desteklediğini bildirdi. Bunlar arasında yer alan Poloniex, Uphold, NDAX, GateHub gibi önemli isimlerin yanı sıra, Ledger, Xumm ve Exodus cüzdanları da airdrop’u destekleyecek.

Tüm XRP Ledger bakilerinin anlık görüntüsünün ardından Spark (FLR) tokenleri 1:1 oranında ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Kişisel olarak XRP’ye sahip olan mevcut ve neredeyse tüm eski Ripple çalışanları airdrop’a katılabilecek. Tokeni talep etmesi yasaklanan Stellar kurucusu Jed McCaleb, bunlar arasında tek istisnadır. Her gün 29.5 milyon XRP tasfiye ederek piyasa üzerinde büyük bir baskı uygulamasına rağmen, bazıları alınan bu kararla ayrımcılık yapıldığını düşünüyor.

Spark Airdrop’unun Benimsenmeyi Artırması Bekleniyor

Bu arada, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise Spark airdrop’unun benimsenmeyi artırmasını bekliyor. Ayrıca CEO, geçtiğimiz günlerde Flare Networks projesinden bahsederk, “Flare Networks gibi bir şirketi görmek ve onların XRP ağını çeşitli şekillerde kullandığını görmek ilerlemek için bir fırsattır” ifadelerinde bulunarak, bu yardımcı programın dijital varlığın uzun vadeli değerini belirleyeceğini de sözlerine ekledi.

Bununla birlikte XRP, balina sayısı artan tek kripto para birimi değil. Glassonde tarafından bildirildiği üzere, Kasım ayının sonlarında 1.000 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı dört yıldan fazla bir süredir ilk kez yeni bir rekor kırdı.

Bitcoin balina sayısı. Kaynak: Glassnode

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu