Tayland Kripto Varlıklarının Büyümesini Kolaylaştıracak - BTC MAGAZİN

Tayland Kripto Varlıklarının Büyümesini Kolaylaştıracak

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (Tai SEC), yasaları kripto varlıklarına karşı daha elverişli hale getirmek için 2020’de dijital varlık işletme düzenlemelerini değiştirmek istediği bildirildi. 

Yerel haber kuruluşu Bangkok Post tarafından yayınlanan bir rapora göre, Thai SEC, gelecek yıl dijital varlıkların iş yönetmeliklerinde “yatırımcıları gereksiz risklerden korurken” dijital varlıkların büyümesini kolaylaştırmak için bir dizi değişiklik yapmayı planlıyor.

SEC genel sekreteri Ruenvadee Suwanmongkol basına şunları söyledi:

“Regülatör, piyasa ortamına uygun kural ve düzenlemeleri uygulamak için esnek olmalıdır. Örneğin, kanunlar modası geçmiş olmamalı ve özellikle yeni dijital varlık ürünleri için pazarın ihtiyaçlarına cevap vermeli ve küresel pazarla rekabet edebilmelidir. Olası engelleri keşfetmemiz gerekiyor. “

Ruenvadee, SEC’nin dijital varlık inovasyonunu teşvik etmek istediği halde, düzenleyici kurumun da tüketicinin korunmasıyla ilgilendiği konusunda uyardı.

Şimdiye kadar yalnızca beş Taylandlı şirkete ülke içinde faaliyet göstermesi için dijital varlık değişimi lisansı verildi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu