Twitter Yakında Bitcoin'in Lightning Network'ünü Entegre Edebilir - BTC MAGAZİN

Twitter Yakında Bitcoin’in Lightning Network’ünü Entegre Edebilir

Yakın tarihli bir tweet’te Twitter CEO’su Jack Dorsey, sosyal medya devinin Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network’ü entegre etmesinin sadece “an meselesi” olduğunu söyledi.

Popüler protokol muhtemelen mikro ödemeler için kullanılacak, ancak Dorsey henüz entegrasyon hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi.

Bu tweet’ten önce milyarder, kullanıcıların Lightning düğümleri aracılığıyla birbirleriyle konuşmalarını sağlayan şifreli mesajlaşma hizmeti Sphinx Chat’i övdü.

Dorsey’in, ödeme şirketi Square kendi Bitcoin donanım cüzdanını geliştirmeyi düşünüyor.

Ayrıca blockchain teknoloji şirketi Blockstream ile birlikte güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi kuracak.

Bitcoin Visuals tarafından sağlanan verilere göre, Lightning Network’teki düğüm sayısı geçen Haziran’dan bu yana iki katından fazla arttı.     

Son birkaç yılda, protokol benimsenme açısından önemli adımlar attı ve Bitfinex 2019’un sonlarında onu entegre eden ilk büyük borsa oldu. Kraken ayrıca 2021’de bu tür işlevleri eklemeyi planlıyor. 

Bunun da ötesinde, El Salvador’daki tüccarlar, ağa büyük bir benimseme artışı sağlayacak olan Lightning üzerinden ödeme kabul etmek zorunda  kalacaklar.      


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu