Ünlü Analistten Bitcoin Tahmini: Önce Büyük Yükseliş Sonra Dev Çöküş!

Deneyimli analist Henrik Zeberg, Bitcoin (BTC) fiyatının yakın gelecekte %550’lik bir artışla 175.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Zeberg ayrıca, ABD borsasının geleceği konusunda kısa vadede iyimser, fakat orta vadede, büyük piyasalarda çöküş beklentisi içinde.

Bitcoin ve ABD borsası şu an “dipten alım fırsatı” evresini yaşıyor. Zeberg’e göre, bu süreç tamamlandığında, değerleri yeni rekor seviyelere ulaşacak. Kasım 2021’de belirlenen en yüksek seviyeden %153 daha yüksek olan bu yeni hedef, günümüz fiyatlarından ise %550 daha yüksek.

Zeberg, bu potansiyel yükselişte S&P 500 endeksinin 6.100’e, Nasdaq endeksinin ise 27.100’e ulaşabileceğini öngörüyor. Özellikle, Riot Platforms Inc. gibi önemli Bitcoin madencilik şirketleri konusunda da iyimser bir görüşe sahip. Analistlere göre, Riot’un değeri, mevcut 10 dolarlık seviyeden 130 dolara çıkabilir.

Daha önce Zeberg, ABD pazarlarının 2023’ün dördüncü çeyreğinin sonlarına doğru canlanacağını öngörmüştü. Ancak, uzun vadeli analizler, bu iyimserliğin orta vadede bir çöküşle sonuçlanabileceğine işaret ediyor. Zeberg’e göre, hisse senetleri, endeksler ve kripto paralar, tarihi zirvelere ulaştıktan sonra Büyük Buhran’ı anımsatan bir çöküş yaşayabilir.

Bitcoin fiyatı, haberin yazıldığı anda 26.542 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %1,9 değer kaybı yaşamış durumda.

Zeberg’in tahmini, sektördeki diğer analistlerin hedefleriyle karşılaştırıldığında, oldukça muhafazakar. Tom Lee ve Pantera Capital gibi isimler de benzer seviyelerde tahminlerde bulunmuşlardı.

Ancak, Cathie Wood, Mike Novogratz ve Robert Kiyosaki gibi isimlerin belirlediği hedeflerle karşılaştırıldığında Zeberg’in tahmini daha temkinli.

Yatırımcılar ve analistler, bu olası yükseliş hakkında umutlu olsalar da, bu tahminlerin ve analizlerin, orta ve uzun vadeli piyasa dinamikleri ve ekonomik indikatörler ışığında dikkatlice değerlendirilmesi gerekiyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsalardan BTC Çıkışları Arttı, Balinalar Bitcoin Konferansı'na Hazırlanıyor!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu