Pantera Capital, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Halving Sonrası Tahmininde Bulundu

Kripto topluluğu, 2024 Nisan’ında gerçekleşecek olan Bitcoin halving’i beklerken, Pantera Capital uzmanları tarihsel kalıpların önemli bir fiyat artışını tetikleyebileceğini öngörüyor.

Pantera, Bitcoin’in en uzun negatif yıllık getiri sürecinden çıktığını belirterek piyasa dinamiklerinde olası değişikliklere işaret etti.

BTC Fiyatı Bitcoin Halving Sonrası 148k Dolara Ulaşabilir mi?

Pantera, halving olaylarına kadar olan dönemde talepteki artışın tarihsel eğilimine dikkat çekti. Özellikle, ilk halving, yeni Bitcoin arzını %17 azalttı ve hem arzda hem de fiyatta derin bir etkisi oldu.

2024’ün 20 Nisan’ında planlanan bir sonraki halving için Pantera’nın analizi olası bir fiyat yolu öneriyor. Eğer tarih tekrarlanırsa, Bitcoin halving’den önce 35k dolara çıkabilir ve halving sonrasında inanılmaz bir şekilde 148k dolara sıçrayabilir. Ardışık halvinglerin fiyata olan azalan etkisi, Pantera’nın arz azalmaları analizinde gösteriliyor.

Bitcoin Halving Nedir?

Bitcoin halving, dört yılda bir blok ödüllerini azaltan önceden programlanmış bir etkinliktir ve tarihsel olarak fiyat artışlarıyla bağlantılıdır. Şu anda madencilere her blok için 6.25 bitcoin ödül veren bu halving, bu rakamı 3.125 BTC’ye düşürecek.

Pantera’nın analizi, arzın azalmasına rağmen talebin aynı kalması durumunda fiyat artışları için potansiyel olduğunu belirtiyor.

Pantera Capital raporu, kripto piyasası yaklaşmakta olan halvingi beklerken olası sonuçlar hakkındaki tartışmaya ve spekülatif düşünceye katkıda bulunuyor. Sektör gelecekteki dinamiklerini yönlendirirken, bitcoinin fiyat geçmişi, yaklaşan halving olayı ışığında ilginç bir referans noktası olmaya devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk'ın Tesla'sı Bitcoin Varlıklarında 440 Milyon Dolarlık Değer Kaybı Bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu