Bitcoin Yatırımcılarından Gelen Satış Baskısıyla Karşı Karşıya

Onchain analiz firması Santiment, Bitcoin yatırımcılarının Deribit ve Binance üzerinde agresif short pozisyonlar (açığa satış) açtığını belirtti.

Açığa satıştaki bu artış, potansiyel tasfiyelerle fiyatları artırma olasılığını yükseltiyor. Firma, yatırımcıların Bitcoin fiyatına karşı bahis oynamaya devam ettikçe, 30.000 dolara doğru bir toparlanmanın muhtemel olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada, son 24 saatte %2,80 düşüşle 26.542 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasasındaki bu gerileme, Federal Rezerv’in faiz oranı kararını açıkladığı Çarşamba günü meydana geldi. Faiz oranlarını sabit tutan Fed, ileride daha fazla artış için kapıyı açık bıraktı.

Fiyat Hareketleri ve Analizler

Santiment’e göre, açığa satıştaki olası tasfiyeler, short pozisyon sıkışması nedeniyle fiyatın artmasına yol açabilir, bu da Bitcoin’in değerinin artmasına yardımcı olabilir. Santiment, Bitcoin’in geçen hafta başladığı açığa satıştaki artıştan bu yana yaklaşık %4 değer kazandığını belirtti.

Kripto analisti Ali, 4 saatlik grafiklerde RSI’nin 73,31’e ulaştığını, bu durumun BTC fiyatlarını etkilediğini belirtti. Ali, BTC’nin azalan direnç trend çizgisine 27.440 dolardan yaklaşırken bu durumu tekrar yaşayabileceğini ve bu gerilemenin, Bitcoin’i 25.200 dolara veya daha düşük bir seviyeye çekebileceğini ifade etti.

Piyasa Göstergeleri ve Yatırımcı Perspektifi

Yatırımcıların ve traderların, 27.440 dolar seviyesindeki 4 saatlik mum çubuğunun kapanışını yakından takip etmeleri gerekiyor; çünkü bu, bir boğa koşusunun başlangıcını işaret edebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatı Şimdi 10.000$ Seviyesine Ulaşmaya Hazır

Bu arada, on-chain Bitcoin aktivitesi Nisan ayından bu yana artmış durumda. Glassnode analisti Checkmate, Bitcoin bellek havuzunun Nisan ortasından bu yana temizlenmediğini, bu durumun blok alanı talebindeki artış ve düşük transfer hacimleri ile biraz alışılmadık olduğunu belirtti.

Bu gelişmeler ışığında, yatırımcılar ve traderlar, piyasa hareketlerini ve potansiyel “düşüşü satın alma” fırsatlarını dikkatle izlemeli ve mevcut piyasa koşullarını dikkate alarak stratejilerini belirlemelidir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu