Ünlü Finans Yazarı Bitcoin Tahminiyle Dikkatleri Üzerine Çekti!

Çok satan kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ ile tanınan Robert Kiyosaki, Bitcoin, Altın ve Gümüş gibi alternatif yatırımların önde gelen savunucularından biri olarak kendini kanıtladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin borcunu ödemede potansiyel olarak zorlanmasıyla ilgili artan endişelerle birlikte, Kiyosaki, yaklaşmakta olan şiddetli bir ekonomik durgunluk ve ülkedeki artan yolsuzluk konusundaki uyarılarını tekrarlamak için ortaya çıktı. Takipçilerini bu yaklaşan zorluklara karşı bir koruma olarak Bitcoin’i (BTC) düşünmeye teşvik eden Kiyosaki, kripto paranın sermaye artırıcı potansiyeli ve sarsıntılı dönemlerde bir sigorta poliçesi olarak potansiyeline vurgu yaptı.

Kiyosaki, Yolsuzlukla Mücadelede Bitcoin’i Savunuyor

Cuma günü, ülkenin mevcut ekonomik durumu hakkında konuşurken, 76 yaşındaki yazar ve girişimci, ülkenin mevcut ekonomik durumuyla ilgili düşüncelerini paylaştı ve yaklaşan bir “çöküş” senaryosu çizdi.

Yaygın yolsuzluk ve yaygın beceriksizlik ortamında, yukarıda bahsedilen varlıkları yaklaşan krize karşı en güvenilir koruma olarak övdü ve volatil dönemlere dayanabilme yeteneklerine vurgu yaparak, sigorta poliçeleri gibi olduğunu vurguladı.

ABD hükümetine ve Amerikan dolarına karşı durmaksızın eleştirilerini sürdüren Robert Kiyosaki, birçok kez para birimini sadece “tuvalet kağıdı” olarak tanımlamış ve hatta dünya rezerv para birimi olarak gelecekteki statüsünü sorgulamıştır.

Kiyosaki daha önce getiri eğrisinin ters dönmesine ve bu olgunun bir ekonomik durgunluğa yol açabileceğine dikkat çekmişti.

Ödüllü yazar daha önce ABD hükümetinin Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) çıkarma planlarına da değindi ve bunun gizlilik ihlali olduğunu belirtti. Kiyosaki, CBDC’nin kullanıcı aktivitesini, para harcamayı ve hükümetin diğer gizli operasyonlarını izlemek için bir geçit olarak hizmet edeceğini düşünüyor. Bunun yerine, Bitcoin’i daha iyi bir alternatif olarak görüyor ve yıl sonuna kadar 100.000 doları göreceğini öngörüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nobel Ödüllü Ekonomist Bitcoin Konusunda El Salvador Başkanını Suçladı

Şu anda, Bitcoin fiyatı 26.947 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son yirmi dört saatte %2 yükseliş gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu