XRP, Japon E-spor Endüstrisinin Bir Parçası Olacak - BTC MAGAZİN

XRP, Japon E-spor Endüstrisinin Bir Parçası Olacak

  • SBI Holdings, XRP’yi Japon e-spor oyun endüstrisinin ön saflarına taşıyor.

Japon finans hizmetleri devi SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI e-Sports, 30 Eylül’de yapılan açıklamaya göre şirketin risk sermayesi kolu VC Trade ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Sponsorluk, profesyonel e-spor oyuncularının yıllık maaşlarını piyasa değerine göre dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP cinsinden almalarını mümkün kılacak.

Dijital Düşünen Bireyi Hedeflemek

SBI Holdings, Temmuz ayında SBI e-Sports’u başlatarak Japonya’nın gelişen e-spor oyun sahnesine bir adım attı.

Green Man Gaming tarafından yayınlanan 2019 araştırmasına göre, e-spor platformlarının küresel izleyicilerinin 2020’de 645 milyon kişiye ulaşması bekleniyor. Tüm endüstri geçen yıl, yıllık gelirde şaşırtıcı bir şekilde 1 milyar doları aştı ve bu rakamın 2022 yılına kadar 2.3 milyar dolara fırlayacağı tahmin ediliyor.

SBI e-Sports, profesyonel takımların oluşturulmasından, e-spor medyasının koordine edilmesinden ve sektöre danışmanlık sağlanmasından sorumludur. Ayrıca, e-spor etkinliklerini kullanarak, yerel yönetimlerin ekonomilerini canlandırmalarına yardımcı olmak için yola çıktı.

SBI Holdings, bu çabayla marka bilinirliğini dijital bilince sahip kişilerle artırmayı planlıyor.

XRP ve Oyun

Oyuncularına XRP’de maaş ödeme kararı alışılmışın dışında gelse de SBI Holdings’in Ripple’ın uzun süredir ortağı olduğunu belirtmekte fayda var. 2016’da SBI Ripple Asia yan kuruluşunu kurdu.

Ripple, geçen yıl oyun endüstrisine griş yapmıştı. Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, blockchain odaklı oyun şirketi Forte, geçen yıl Ripple’ın yatırım kolu Xpring ile birlikte 100 dolarlık bir fon oluşturdu.

Forte, Interledger ve XRP’den yararlanarak, daha başarılı oyun ekonomileri oluşturmaya çalışıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu