07 Haziran Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

07 Haziran Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Binance Coin, 2021’de iyi bir ilk yarı gördü. Aralık 2020’de 40 dolar civarında işlem gören fiyatı, Mayıs ayında 693 dolarla rekor seviyelere ulaşmayı başardı. BNB, sadece 5 ayda %1,500’lük bir sıçrama gerçekleştirdi. Devasa yükselişi sırasında, BNB kendisini kripto merdiveninin en üstünde konumlandırdı ve sürekli olarak ilk 5 sıralamasında yer aldı. 19 Mayıs’taki çöküş, BNB’nin yukarı yönlü gidişatını durdurmuş olabilir, ancak fiyat, geri çekilmeden bu yana istikrarlı bir şekilde toparlanıyor.

BNB 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView
BNB/USD

2 Mayıs’taki hızlı satın alma aşaması Binance Coin’i 420$’a doğru iterken, sonunda satış baskısı devraldı ve kripto para birimini aylık en düşük 210$’a çekti. Bu, BNB toparlanma yoluna başladığında bir talep bölgesinin ortaya çıkmasına neden oldu. BNB, düzenli piyasa düzeltmelerine karşı bağışık olmasa da, 290$, 370$ ve 390$ gibi daha yüksek seviyelerde destek bulmayı başardı. Olumlu bir gelişme olarak, alt eğimli eğilim çizgisi, fiyatın daha yüksek dipler oluşturduğunu gösterdi ve 420 ila 430 dolar arasındaki direnci temsil eden üst trend çizgisi ile yükselen bir üçgen oluşturdu.

Binance Coin, yükselen bir üçgen içinde işlem görüyor. OBV’nin yüksek dip seviyeleri, satın alma hacminin son iki haftadır yükselişte olduğunu gösterdi. MACD bir yükseliş geçişine yaklaşırken, histogram azalan düşüş momentumunu gösterdi.

Ayrıca, RSI’nin yükseliş trendi BNB’nin fiyat hareketiyle doğrulandı. Bunlar ani bir fiyat dalgalanmasının işaretleri olmasa da, boğaların kontrolü ele geçirdiğini ve bir sonraki dönüşüme hazırlandığını gösterdi. Geçilmesi gereken önemli bir bölge 430 dolar civarında. Bu alan, BNB’nin Nisan ortasındaki keskin geri çekilmesine destek sağladı ve hatta kısa süre sonra %25’lik bir ralliyi tetikledi. Aynı çizgi, 19 Mayıs düzeltmesinden sonra da birçok kez vurgulandı. Başarılı bir kırılma, 500 $ işaretine doğru %20’lik bir artış için kapıları açabilir.

420$ ile 430$ arasındaki direnç, fiyat daha yüksek dipler oluştururken birçok kez test edildi. Süreçte yükselen bir üçgen düzeni oluştu ve teknikler yukarı yönlü bir kırılma gösterdi. Yatırımcılar, BNB daha yüksek bir zaman diliminde (günlük grafik) 50-SMA ile çakışan bir alan olan 500$’a yaklaştığında pozisyonlarından çıkabilirler.

BNB yazım anında 385 dolardan işlem görüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu