1.500.000.000 Dolara Yakın Ethereum Vadeli İşlemlerine Açık Faiz - BTC MAGAZİN

1.500.000.000 Dolara Yakın Ethereum Vadeli İşlemlerine Açık Faiz

  • Bitcoin’den kısa bir süre sonra Ethereum, vadeli işlemlerine açık faiz ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görüyor.

Türev veri sağlayıcısı Bybt’e göre, Ethereum vadeli işlemlerine açık faiz 1,46 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Yeni ATH, Bitcoin vadeli işlemlerinin benzer bir başarıya ulaşmasından sadece günler sonra geliyor. 1 Ağustos’ta OI, kripto para piyasası önemli bir düzeltmeye katlanmadan hemen önce Şubat ortasından bu yana en yüksek nokta olan 5.58 milyar dolara yükseldi.

OKEx İlk Sırayı Alıyor

Malta merkezli kripto para borsası OKEx, 321.06 milyon dolar ($) değerinde olağanüstü sözleşme ile lider durumda.

OKEX’in Singapurlu rakibi Huobi çok yakın ikinci sırada. Ethereum sözleşmeleri için OI şu anda 308,55 milyon dolar seviyesinde duruyor ve OKEx’i yüzde 0,8’lik bir marjinle çok ince bir marj farkı ile takip ediyor.

BitMEX ile birlikte OKEX ve Huobi, Ethereum vadeli işlemlerinin tüm piyasa faaliyetlerinin yüzde 61,64’ünden sorumludur.

FTX ve Binance sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada gelmektedir.

OI’lar bölümünde, ETH’nin OI’si de son üç ayda altı kat artış gördü ve denetlenmemiş Hollanda borsası Deribit tüm pozisyonların yüzde 90’ını oluşturdu.

Düzenlenmiş Ether Vadeli İşlemleri Geliyor

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, Chicago merkezli CME Group tarafından sunulan düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemleri, açık pozisyon sayısı açısından üçüncü sırada yer aldı ve bir başka yeni zirve yaptı.

Kripto para birimi alanı olgunlaşmaya devam ederken, CME Group’tan Tim McCourt daha fazla yatırımcının “güvenilir yerlere” akın edeceğini iddia ediyor:

“Daha sofistike katılımcıların bir sonraki dalgası kripto alanına girdikçe, hacim kaçınılmaz olarak daha güvenli, daha güvenilir yerlere doğru kayacaktır.”

Kasım 2019’da, CFTC başkanı Heath Tarbert, Bloomberg ile 30 Ocak röportajında ​​iddiasını tekrarlamadan önce, düzenlenmiş (yasal) Ether vadeli işlemlerinin önümüzdeki altı ay içinde başlatılabileceğini söyledi.

New York merkezli ErisX, Mart ayında fiziksel olarak teslim edilen Ether vadeli işlemlerini başlattı, ancak CME Group henüz ikinci en büyük kripto para birimine ayak parmaklarını batırmadı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu