10 Aralık 2020 Günlük XRP Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

10 Aralık 2020 Günlük XRP Fiyat Analizi

XRP, piyasadaki son gelişmelere rağmen mücadele etmeye devam ediyor. Kripto para birimi, daha fazla kazanç elde etmek için konsolide oluyor gibi görünüyor.

XRP/USD

Temel Direnç Seviyeleri: 0.6$, 0.7$, 0.8$

Temel Destek Seviyeleri: 0.5$, 0.4$, 0.3$

XRP/USD. Kaynak: TradinView

Dün kripto piyasasında yaşanan 35 milyar dolarlık bir çöküşün ardından XRP, yazı kaleme alınırken kabaca %10’luk bir kazançlar toparlanmayı başardı. Düşük alım hacimlerine rağmen, hala 0.57$ fiyat seviyeleri civarında işlem görüyor.

Bu arada, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi birkaç haftadır simetrik bir üçgende düzeltme yapıyor. Yine de yakın zamanda bir kırılma beklenebilir. RSI, 30’da geri çekilme izlenimi uyandıran bir dip buldu. Ancak MACD henüz yükseliş trendini onaylamadı.

XRP/USD: Direnç ve Destek Seviyeleri

Yukarıdaki grafikte oluşan boğa bayrağı formasyonuna bakıldığında, önümüzdeki günlerde 0.8$ seviyelerine doğru bir artış beklenebilir. Burada izlenecek en yakın direnç seviyeleri 0.6$ ve ardından 0.7$ seviyeleridir.

XRP 0.6$’lık dirençte ret görürse, yeni bir düşüş, fiyatı dünün en düşük seviyesi olan 0.5$’lık desteğe itebilir. Aşağı yönde 0.4$ ve 0.3$’lık destek seviyeleri yer alıyor.

XRP/BTC

Kilit Direnç Seviyeleri: 3600 SAT, 4200 SAT, 4500 SAT

Temel Destek Seviyeleri: 2900 SAT, 2400 SAT, 2000 SAT

XRP/BTC. Kaynak: TradingView

XRP/BTC dün üçgenin desteğini 2900 SAT seviyesinde test ettikten sonra bir sıçrama gördü. Fiyat şu anda Kasım sonundan bu yana oluşan azalan üçgenin üzerinde hafif bir kırılmanın ardından 3130 SAT civarında konsolide oluyor. Ancak bu kırılma henüz güçlü bir yükseliş hareketi doğrulamıyor.

RSI’nin çift dip durumu göz önünde bulundurulduğunda, kısa bir süre içinde büyük bir fiyat hareketi beklenebilir. 4 saatlik MACD göstergesi biraz olumsuz ancak yükseliş trendi göstermeye hazır.

XRP/BTC: Direnç ve Destek Seviyeleri

Fiyat 3000 SAT seviyesinin üzerinde artmaya devam ederse, izlenmesi gereken teme direnç 3660 SAT’tır. Bir sonraki büyük direnç ise 4200 SAT’a yükselmeden önce bulunabilir.

2900 SAT seviyesi şu anda haftalık destek olarak duruyor. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken en yakın destek ise grafikte yeşil olarak işaretlenmiş olan 2400 SAT’tır. Bir sonraki temel destek 2000 SAT seviyesidir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu