14 Aralık 2022 Kripto Piyasası; Bitcoin Yükselişe Devam Ediyor, Eski FTX CEO’sunun Kefalet Talebi Reddedildi

Küresel dijital varlık piyasası Çarşamba sabahı geniş bir toparlanma kaydetti. Kripto fiyatlarındaki ani yükseliş, ABD’nin Kasım ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin açıklanmasına bağlanabilir.

Raporlara göre, TÜFE oranı Ekim ayındaki %7,7’den %7,1’e düştü. Kasım ayı için beklenen TÜFE verisi %7,3 civarındaydı.

SBF’in Kefaletle Serbest Bırakılması Reddedildi

Raporlara göre, Bahamalı bir yargıç, dolandırıcılık suçlamaları nedeniyle FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in kefaletle serbest bırakılmasını reddetti. Bu karar, ABD savcılarının SBF’yi kampanya yasalarını ve milyarlarca doları zimmete geçirmekle suçlamasının ardından geldi.

Bitcoin Fiyatı %3 Arttı

Bitcoin (BTC) fiyatı, enflasyon verilerinin ardından %3’ün üzerinde yükseliş gerçekleştirdi. BTC fiyatı yazım zamanında ortalama 17.832$ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %35 artarak 25,2 milyar dolara ulaştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Fiyatı FED'in Faiz Artışı Öncesinde 38 bin Dolar'a Sabitlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu