1453 Engelliler Spor Kulübü Forma Sırtı Sponsoru Bitcoin Wheelchair Oldu

2016 yılı sonlarında kurulan ve Türkiye’de ilk kez kripto paralar ile bağış toplayan 1453 Engelliler Spor Kulübü bu sezon yer aldığı ‘Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi’ ilk devresi oynadığı 9 maçtaki 7 galibiyetiyle grubunda lider olarak yoluna devam ediyor.

Bu sezon ‘FuzulEv 1453 Engelliler Spor Kulübü’ ismiyle parkelerde yer alan kulübün forma sırtı sponsoru Bitcoin Wheelchair ( BTCWH ) oldu. Bitcoin Wheelchair desteğini arkasına alan kulübün hedefi şampiyon olarak bir üst lig olan 1. Lige çıkmak.

1453 Engelliler Spor Kulübü Forma Sırtı Sponsoru Bitcoin Wheelchair Oldu 2

1453 Engelliler Spor Kulübü forma sırt sponsoru olan Bitcoin Wheelchair’in ortaya çıkma amacı öncelikle İstanbul Başakşehir’de 10 dönüm arsa üzerine engelli bireylerin kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan rahatlıkla dolaşabileceği ve spor yapabileceği bir tesis yaptırmak. Tesis içerisinde yapılacak olan kapalı spor salonunda basketbol, yüzme ve fitness salonları olacak ve tüm faaliyetler engelli bireylere ücretsiz olarak sağlanacak. Kapalı spor salonunun hemen yanına ise 100 odalı bir misafirhane yaptırılacak.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cardano, Twitter'a Yardımcı Olmak İstiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu