22 Mart 2021 BTC, ETH, BNB ve IOTA Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

22 Mart 2021 BTC, ETH, BNB ve IOTA Fiyat Analizi

Yeni hafta, kripto para piyasasında yeni bir büyüme dalgasıyla başladı, ilk 10 kripto paranın tümü yeşil bölgede.

BTC / USD

BTC / USD grafiği
Kaynak: TradingView

Cumartesi günü, alıcılar Bitcoin (BTC) fiyatındaki büyümeyi yeni bir yüksek seviyeye çıkarmaya çalıştılar, ancak küçük hacimlerde 60.000 $ ‘lık direncin üstesinden gelemediler. Günün sonunda, çift ortalama fiyat alanına geri döndü ve Pazar gecesi, ayılar iki saatlik EMA55’ten geçti.

Haftanın son gününde, satıcılar yeşil trend çizgisini yeniden test ettiler. Böyle bir geri dönüşün ardından, alıcılar henüz BTC fiyatını 58.000 $ seviyesinin üzerine çıkarmayı başaramadı. Trend çizgisi düşüş baskısını sınırlar ve pariteyi orta fiyat bölgesinde tutar. Satıcılar yükseliş trendini kırabilirse, parite 53.400 $ ‘lık desteği test edecek.

Öte yandan, bu haftanın başında, boğaların maksimum bölgeyi kırmak ve 64.000 $ ‘lık alana koşmaya devam etmek için başka bir girişimi mümkün, ancak bunun için alıcıların 60.000 dolarlık alandaki direnci kırması gerekiyor.

Bitcoin, yazım anında 57.207 dolardan işlem görüyor.

ETH / USD

ETH / USD grafiği
Kaynak: TradingView

Geçen hafta sonu, Ethereum fiyatı 1.860 $ seviyesinin üzerine çıkamadı ve POC hattı (1.800 $) alanında yanlamasına iki haftalık bir maratona devam etti.

Şimdi, satıcılar Ethereum (ETH) fiyatını kontrol noktası (POC) gösterge çizgisinin altına itti ve pariteyi iki saatlik EMA55’in altında tutuyor. Düşüş baskısı yoğunlaşırsa, parite 1.680 $ ‘lık desteği test edebilir. Daha uzun bir zaman diliminde, Stoch RSI gösterge hatları, ETH fiyatında bir iyileşme için bir sinyal oluşturur. Haftanın başında boğaların 1.860 $ ‘lık dirençte bir kırılma ve 1.950 $ seviyesinin yeniden test edilmesine hazırlandığı varsayılabilir.

Ethereum, yazım anında 1.782 dolardan işlem görüyor.

BNB / USD

BNB / USD grafiği
Kaynak: TradingView

Binance Coin (BNB), listemizden en çok büyüyen ikinci kripto para olarak yer alıyor. Son bir günde oran %1,32 arttı.

Haftalık zaman diliminde, 296 $ işaretinin yanlış bir şekilde kırılmasının ardından derin bir geri dönüş olmadı. Şu anda, alıcılar büyümeyi sürdürmek için güç biriktiriyorlar, bu da bu hafta bile 300 dolarlık hayati bölgeye bir hareket görme şansı olduğu anlamına geliyor.

Binance Coin, yazım anında 268 $’dan işlem görüyor.

IOTA / USD

Kaynak: TradingView
IOTA/USD grafiği

Dünden bu yana fiyatı %8.83 arttığı için IOTA bugün en çok kazanan oldu.

Günlük grafikte, IOTA yan aralıkta yer alıyor ve bir fiyat patlamasına neredeyse hazır. Dalgalanma azalıyor, bu da boğaların yeterince enerji topladığı anlamına geliyor. Bu durumda 1,59 dolar seviyesi kısa süre içinde test edilebilir.

IOTA, yazım anında 1,53 dolardan işlem görüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu