ABD’li Köklü Otomotiv Şirketi Lüks Araç Satışında Ethereum (ETH) Kabul Etti

ABD’nin Ohio eyaletinde bulunan Jeff Wyler Automotive Family’de kripto para kullanılarak yapılan ilk araba satış işleminde ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ödeme olarak kabul edildi. Suudi Arabistanlı alıcı, 2021 Mercedes-Benz S580’ini satın almak için Ethereum (ETH) kullandı.

1973 yılına dayanan Milford merkezli otomotiv satıcısı, Mercedes-Benz of Fort Mitchell bayisinde kripto para birimini kullanarak ilk otomobil satış işlemini tamamladı ve Suudi Arabistan’daki bir alıcıya Sertifikalı İkinci El 2021 Mercedes-Benz S580 sattı.

Şu anda Jeff Wyler Automotive Family, Ohio, Kentucky ve Indiana’da bulunan 23 bayisinde Bitcoin ve diğer 11 kripto para birimini kabul ederek, müşterilerin işlemlerinin bir kısmı veya tüm işlemi için desteklenen herhangi bir kripto para birimini veya bir kripto para birimi karışımını kullanarak ödeme yapmalarına olanak tanıyor.

Diğer kullanım durumlarının yanı sıra, Ethereum hızla emlak satın almak için kullanılan en iyi kriptolardan biri haline geliyor. Bir emlak şirketi olan Pacaso, kripto para birimini ikinci el ev satın alımları için bir ödeme seçeneği olarak kabul ediyor ve bu da onu dijital para birimiyle ödemeyi mümkün kılan ilk ikinci el ev piyasası yapıyor.

Kripto para kabulü artıyor

Kullanıcıların pratik olarak kripto para birimi harcayabilecekleri birkaç şirket olduğu için ödeme olarak kripto para birimi kabulü artıyor. BitPay üzerinden kripto para kabul eden şirketler arasında Newegg, SlingTV, Twitch, Jomashop, APMEX, American Cancer Society, Namecheap ve Dallas Mavericks yer alıyor.

Özellikle Mavericks, kripto para birimini kabul eden ilk büyük lig spor organizasyonuydu. Sacramento Kings (NBA) ve Carolina Hurricanes (NHL), ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla kripto para birimini de kabul eden diğer spor takımlarından birkaçı.

Yakın zamanda, Baltimore’un tek özel Porsche merkezi olan Porsche Towson, Shiba Inu dahil dijital varlıkları kabul etmek için kripto para ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklık kurdu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   228 Milyon Dolardan Fazla Tasfiye Edildi, Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüyor

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu