Bitcoin (BTC) 47.000 Doları Hedefliyor!

Bitcoin, 39.226 dolarlık güçlü destekten en son sıçramasının ardından şu anda yaklaşık 47.780 dolar olan yükselen kanalın üst sınırına hareketi hedefleyebilir.

Günlük grafiğin önerdiği gibi, Bitcoin şu anda destek hattında yaklaşık 39.000 $ seviyesinde kalırken satış baskısını başarıyla durdurduktan sonra kısa vadeli bir geri dönüş sürecinde. 

Bitcoin (BTC) 47.000 Doları Hedefliyor! 2
Kaynak: TradingView

Ancak daha büyük yatırımcıların desteği sayesinde, ilk kripto para birimi yükselen kanalın alt sınırından başarıyla sıçradı ve gün için en yüksek seviyesi 42.559 dolara ulaştı ancak 50 günlük hareketli ortalamanın ilk önemli direnciyle karşılaştıktan sonra hafifçe geri çekildi.

Hareketli ortalamalar gibi ek teknik göstergeler tarafından sağlanan verilere göre, 200 ve 50 günlük hareketli ortalamalar, kısa vadeli çizginin üzerinde kalan daha uzun bir dönem çizgisiyle kesiştiği için Bitcoin hala uzun vadeli düşüş trendinde kalıyor.

Genellikle, bir trend ancak 50 günlük MA 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kaldıktan sonra yükseliş olarak kabul edilir. Bitcoin, bir aydan kısa bir sürede %30’dan fazla düştükten sonra Ocak ayında en son death cross’u yaşadı.

Uygun bir işlem hacmi olmadan hiçbir ralli mümkün değildir; bu nedenle, işlem hacmi nispeten düşük bir seviyede kaldığı için Bitcoin henüz yeni bir zirveye çıkmadı ve dijital para birimleri gibi yüksek riskli varlıklar, küresel riskten kaçınma eğilimleri arasında finansal piyasalarda popülerliğini koruyor.

Yazım zamanında, Bitcoin 42.439 dolarda konsolide oluyor ve yine de değişen veya hafif yükselen bir pazarda genellikle güçlü bir direnç olarak kabul edilmeyen 50 günlük hareketli ortalamayı kıramıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH) Ağustos'ta Bir Kez Daha 400 Doları Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu