Ayı Piyasasının Sonuna mı Geldik? İşte Analistlerden Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini!

Kripto piyasası Pazartesi günü önemli bir yukarı yönlü ivmeye tanık oldu ve haftaya olumlu başladı. Küresel kripto piyasası değeri, işlem hacmindeki %100’lük artışla desteklenerek %3’ün üzerinde arttı. Analistler önümüzdeki haftalarda bir toparlanma bekliyorlardı, Bitcoin ve Ethereum sonunda 17.000 doların ve 1.300 doların üzerine çıktı. İşte kripto piyasasının toparlanmasını destekleyen en önemli nedenler.

Kripto Piyasası Boğaya mı Döndü?

Kripto piyasası rallisinin arkasındaki ana neden, ABD’de ücret artışındaki yavaşlama ve hizmet sektörü faaliyetlerindeki daralmadır, bu da Federal Rezerv’in daha az agresif faiz artırımlarına işaret ediyor.

Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum fiyatları, kritik geçen haftaya rağmen kilit destek seviyelerinin güçlü bir şekilde üzerinde kaldı. Ayrıca kripto fiyatları, FOMC Tutanaklarının yayınlanmasının ardından yukarı yönlü bir ivme gördü.

Çeşitli makroekonomik faktörler, küresel ekonomide enflasyonun yavaşlamasına ve toparlanmaya işaret ediyor. Çin’in uluslararası sınırları yeniden açması ve diğer merkez bankalarının enflasyonu düşürme çabaları yatırımcıların duyarlılığını artırdı.

Ayrıca, ABD dolar endeksi ( DXY ) son 24 saatte 103.43’e düşerek Bitcoin fiyatının 17.000 doların üzerine çıkmasına neden oldu. Ancak, bir dizi geri dönüş olayı nedeniyle bu hafta dalgalanma beklenebilir.

Finansal hizmetler devleri BlackRock ve Morgan Stanley, GBTC ve kripto şirketlerinin fonlarındaki paylarını artırarak dolaylı olarak Bitcoin fiyatlarını artırıyor.

Kripto Analistlerinin Bitcoin ve Ethereum Fiyatlarına İlişkin Tahmini

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %2 artışla 17.268 dolardan işlem görüyor. Bu arada, Ethereum fiyatı son 24 saatte %4,73 arttı ve mevcut fiyat 1.322 dolardan işlem görüyor.

Michael van de Poppe gibi kripto analistleri daha önce Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının FOMC’nin 1 Şubat’taki bir sonraki faiz artırım kararına kadar toparlanabileceğine dikkat çekmişti. Altcoin’lerin baskın kripto para birimlerindeki toparlanmayı takip etmesi muhtemel. Ancak önümüzdeki ay bir düşüş görülebilir.

Kripto analisti CredibleCrypto’ya göre ETH fiyatı 1.080 doların altına düşecek. Uzun vadede Ethereum satın almak için en iyi seviye 1.170$ iken, balinalar Ethereum birikiminin 1.100$’ın altında olmasını bekliyor. Ancak CredibleCrypto, ETH fiyatının 1.170 doların altında kalmayabileceğini ve yakında toparlanacağını da söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ani Patlama Sonrası Bitcoin Fiyat Analizi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu