En Büyük Balinalar Bitcoin Biriktiriyor, Ralli Yaklaşıyor mu?

Bitcoin (BTC) fiyatı, kripto piyasasındaki kapitülasyon nedeniyle 18 Nisan’da aylık en düşük fiyatı olan 38.725 $’a düştü. Bununla birlikte, balinalar ve kurumsal yatırımcılar, ‘dipten satın alma’ fırsatını yakaladılar.

Üçüncü en büyük Bitcoin balinası, son 7 gün içinde bir birikim çılgınlığı yaşadı ve 117 milyon doların üzerinde 2.822 BTC satın aldı.

Bitcoin (BTC) Balinaları Yükseliş Momentumu Görüyor

Bitcoin balinaları, fiyatın son iki günde istikrar kazanmasıyla 40 bin dolar seviyelerine yakın BTC biriktirmeye başladı. Ayrıca, üçüncü en büyük Bitcoin balinası, Nisan ayında sürekli olarak Bitcoin biriktiriyor. Üçüncü en büyük balina, son yedi gün içinde 2822 BTC ve yalnızca Nisan ayında 6300 BTC’den fazla satın almıştı.

Ayrıca, diğer balinalar da Pazartesi günkü düşüşten yararlanmak için daha fazla BTC biriktirdi. Son zamanlarda, bir balina 186 milyon değerinde 4499 BTC satın aldı. Whale Alert’e göre başka bir balina 20.65 milyon dolar değerinde 500 BTC satın aldı.

Traderlar ve balinalar, BTC fiyatlarının mevcut seviyelerden yükseliş ivmesi göreceğine inandıkça, Bitcoin (BTC) üzerindeki sosyal duyarlılık olumluya döndü. Bitcoin fiyatının son iki günde 41 bin dolar civarında sabitlenmesiyle analistler önümüzdeki günlerde bir ralli bekliyorlar.

PlanB ayrıca, realize fiyat 200 haftalık hareketli ortalamaya yaklaştığından Bitcoin fiyatının buradan daha yükseğe çıkabileceğini iddia ediyor. Tarihsel olarak, fiyatlar 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

Zincir üstü analiz platformu Santiment’ten alınan verilere göre, Discord, Twitter, Telegram ve Reddit kanallarındaki kripto topluluğu, ‘pump’ ve ‘yükseliş’ gibi kelimeler daha baskın hale geldikçe kripto pazarındaki yükseliş momentumu konusunda olumlu.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseliş Rallisini Bekliyor

Benimseme dünya çapında büyüdükçe Bitcoin fiyatı ivme kazanıyor. Balinalar ve analistlerin önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin (BTC) konusunda iyimser olmasıyla birlikte, fiyat da birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin İçin Riskler: COVID-19, Halving, Başka Neler Var?

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte yaklaşık %0,80 arttı ve mevcut fiyat 42.411 dolardan işlem görüyor. Bitcoin fiyatı şu anda sabit ve yatay hareket ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu