Ethereum Rakipleri Cardano ve Solana Altcoin Rallisine Öncülük Ediyor; ADA ve SOL Fiyatını Ne Bekliyor?

Daha geniş kripto para birimi piyasası, altcoinlerin liderliği ele geçirmesiyle hafta başında bir artış sağladı. Bu yükselişe, Cardano (ADA) ve Solana (SOL) öncülük etti.

Yazım anında Cardano (ADA) fiyatı %13,69 artışla 0,32 $’dan işlem görüyor ve 11,1 milyar $’lık piyasa değerine sahip. ADA, son bir haftada yaklaşık %28 artış gösterdi.

Yılbaşı gününden bu yana, 1 milyon ila 100 milyon ADA tutan Cardano adresleri şimdiye kadar toplam 200 milyondan fazla ADA satın aldı. Teknik çizelgelere göre, Cardano’nun ADA’sı, 0,3 dolarlık direnç seviyesini geçti. ADA fiyatı bunu aşmaya devam ederse, bu direnci desteğe dönüştürmesini ve buradan sonraki yolculuğuna devam etmesini bekleyebiliriz. 

Cardano İle Birlikte Solana (SOL) Yükselişe Katılıyor

Geçen hafta büyük bir fiyat artışı yaşayan bir diğer büyük altcoin ise Solana (SOL). Ethereum rakibi bugün %22,40 daha yükseldi ve 6,1 milyar dolarlık piyasa değeriyle 16,59 dolardan işlem görüyor.

SOL fiyatı son bir haftada %51 artarak piyasadaki en iyi performans gösteren altcoinlerden biri haline geldi. SOL, Kasım 2022’de kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından büyük bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı. Solana, 2022 yılını %95’lik şaşırtıcı bir fiyat düşüşüyle ​​bitirdi, ancak şimdi geri dönüyor.

Teknik tablolara göre, Solana (SOL) 15 dolarlık ilk direncini aştı. Yukarı yönde SOL için bir sonraki ani direnç 18,1 dolar. Solana bunu bozarsa, bir sonraki boğa koşusu için hazırlanabilir.

Daha geniş altcoin alanı şu anda Ethereum‘un (ETH) %4’ün üzerinde kazanç elde etmesi ve BNB‘nin %6,72 artmasıyla hareketlilik yaşıyor. MATIC ve Litecoin (LTC) de sırasıyla %7,75 ve %7,68 arttı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Günlüğü: OpenAI’nin GPT-3'ü Bitcoin’den Beri En Büyük Şey Olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu