Alameda CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in Kurucu Ortağı Gary Wang Savcılarla İşbirliği Yapacak

Eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in kurucu ortağı Gary Wang, ABD’nin New York Güney Bölgesi tarafından yöneltilen suçlamaları kabul ettiler. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.

ABD’nin New York Güney Bölgesi Savcısı Damian Williams, Caroline Ellison ve Gary Wang’ın “FTX’in çöküşüne katkıda bulunan dolandırıcılıklardaki rolleriyle bağlantılı olarak” suçlandıklarını açıkladı. Ayrıca Caroline Ellison ve Gary Wang, FTX ve Sam Bankman-Fried’in çöküşünü soruşturan savcılarla işbirliği yapıyor.

CFTC, Sam Bankman-Fried ve şirketlerine karşı açılan bir davada Alameda CEO’su Caroline Ellison ve FTX kurucu ortağı Gary Wang’ı dolandırıcılıkla suçladı. Daha önce CFTC, Samuel Bankman-Fried, FTX ve Alameda’ya FTX müşteri mevduatlarında 8 milyar doların üzerinde kayba neden olan bir dolandırıcılık planı nedeniyle dolandırıcılık suçlamalarında bulundu.

Ayrıca SEC, kripto ticaret platformu FTX’teki hisse senedi yatırımcılarını dolandırmak için çok yıllı bir plandaki rolleri nedeniyle Caroline Ellison ve Gary Wang’ı suçladı. Ellison ve Wang, bir anlaşmanın parçası olarak ajanslarla da işbirliği yapıyor.

Anlaşma onaylanırsa, Caroline Ellison ve Gary Wang, FTX ve Alameda’daki süreleri boyunca kazandıkları paradan vazgeçecekler. Ayrıca, “herhangi bir menkul kıymet ihraç etmeleri, satın almaları, teklif etmeleri veya satmaları” yasaklanacak.

SEC Başkanı Gary Gensler, “Aldatmacalarının bir parçası olarak, Caroline Ellison ve Sam Bankman-Fried’in, kağıt evlerinin değerini artırmak için FTX’in ayrılmaz bir parçası olan bir borsa kripto güvenlik token’ı olan FTT’nin fiyatını manipüle etmeyi planladıklarını iddia ediyoruz.” dedi.

Bu arada, Sam Bankman-Fried şu anda FBI gözetiminde ve New York yolunda. Bahamalı bir yargıç, Sam Bankman-Fried’in FTX’in çöküşüyle ​​ilgili suçlamalarla karşı karşıya olduğu için Bahamalar’dan ABD’ye iadesini onayladı. Savcılar, Sam Bankman-Fried’i komplo, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları da dahil olmak üzere sekiz suçla suçladı. Bankman-Fried’in Manhattan’daki federal mahkemeye çıkması bekleniyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Continental Diamond, Shiba Inu ve Bitcoin ile Ödeme Kabul Ediyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu