Ethereum, Visa ile Ortaklık Kurdu; ETH Fiyatı Yükselecek mi?

Kripto piyasası, FTX’in çöküşünün ardından ayı piyasası ortamında sarsılırken, Ethereum gibi popüler kripto para birimleri yeni ortaklıklar kurmaya devam ediyor. 

Ethereum (ETH) Fiyatı, Kasım 2022’de patlak veren FTX ile ilgili kripto çöküşünün olumsuz etkilerinden henüz tam olarak kurtulamadı. Bu arada, ana akım finans devleriyle büyük bir işbirliği Ethereum blok zinciri lehine geldi. Ancak ortaklık haberleri, ETH sahipleri için fiyat getirilerini maksimize edemedi.

Ethereum Fiyatı 2023’te Yükselecek mi?

Kripto topluluğu, Ethereum (ETH) fiyatını 2021 seviyelerine çıkarmak için doğru ivmeyi bekliyor. Bu bağlamda ödeme devi Visa, üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan otomatik işlemleri etkinleştirmek için Ethereum ile çalıştığını söyledi. Visa’nın tüm dünyada ödemelerin büyük bir kısmını kontrol ettiği gerçeği göz önüne alındığında, bu Ethereum topluluğu için büyük bir işbirliği ve büyük bir haber. Ödeme şirketinin küresel erişimi, Ethereum’un ufkunu ana akım işletmelere doğru genişletmesine yardımcı olabilir.

Visa – Ethereum işbirliği, doğrudan kendi saklama cüzdanlarından ödeme yapılmasını sağlayabilir. Basitçe söylemek gerekirse, herhangi bir küçük işletme, Ethereum Visa özelliğini kullanarak otomatik ödemeler için akıllı bir sözleşme oluşturabilir. Akıllı sözleşmeler, genellikle paydaşların güvenilir bir merkezi mekanizmanın katılımı olmadan birbirleriyle ticaret yapmasına izin verir.

Visa Haberleri Ne Zaman Fiyatlandırılacak?

Bu arada, ETH fiyatı son haftalarda yatay bir hareket izliyor. Btcmagazin market verilerine göre, bu yazı yazılırken, Ethereum fiyatı son 24 saatte %0,39 düşüşle 1.213 $ seviyesinde bulunuyor. 

Bu iş birliği hakkında daha fazla gelişme ve duyuru gelirse, ETH fiyatının nasıl tepki vereceğini zaman gösterecek. Şu an itibariyle ortaklık duyurusunun fiyata çok büyük bir etkisinin olmadığı görülüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum, PayPal'ı Geride Bıraktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu