Amazon’un NFT Pazarı Önümüzdeki Ay Piyasaya Sürülecek


Teknoloji devi Amazon’un, lansman tarihinden itibaren halihazırda mevcut olan 15 NFT koleksiyonuyla NFT pazar yerini önümüzdeki ay açacağı bildiriliyor.

Kaynaklara göre Amazon, “Amazon Digital Marketplace”i 24 Nisan’da piyasaya sürmeyi planlıyor. Platform, hizmeti ilk olarak ABD’deki müşterilere sunmaya başlayacak ve kademeli olarak diğer ülkelere de yayılacak.

Kaynağa göre Amazon, lansman gününde yaklaşık 15 NFT koleksiyonu sunmaya başlayacak. Ayrıca NFT koleksiyonları Amazon’un web sitesinde de yer alacak ve “Amazon Digital Marketplace” sekmesine tıklanarak görülebilecek. NFT’ler yalnızca Amazon hesabından ve kredi kartıyla satın alınacaktır.

Amazon platformu üzerinden NFT hizmeti, Metamask gibi kripto cüzdanlara erişimi olmayan kişilerin NFT satın almasına olanak tanır. Amazon geçen yıldan beri NFT hizmetlerini başlatmayı planlıyordu ancak lansman, FTX’in çöküşünün ardından ertelendi.

Ocak ayında Amazon Web Services, blockchain teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmak amacıyla Ava Labs ile ortaklık kurdu. NFT pazarının lansmanıyla Amazon, Web3 ekosistemine bir adım daha atarak Meta ve Google gibi diğer devlere katılacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   TikTok ilk NFT Serisini Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu