Araştırma, Yatırımcılar Arasında Bitcoin ve Kriptoya Güvenin Arttığını Gösteriyor

Küresel bir kripto borsası olan Bitstamp, kripto piyasasının en kapsamlı araştırmalarından biri olarak tanımladığı bir çalışma gerçekleştirdi. Bulgular, kripto para birimlerinin geleceğine olan inancın yükselişte olduğunu güçlü bir şekilde gösteriyor. 

Bitstamp’ın çalışması, artan kripto benimseme eğilimini gösteriyor

Bitstamp, Bitstamp Crypto Pulse Q1 2022 adlı çalışmanın tam raporunu henüz yayınlamamış olsa da, yayınladığı çalışmanın özeti, kripto para biriminin benimsenmesi için birkaç yükseliş eğilimi gösteriyor.

Borsa, 23 pazarda yürütülen çalışmanın kurumlardaki 5.500 üst düzey karar vericiyi ve 23.000 perakende tüketici yatırımcısını içerdiğini söyledi.

Temel bulguları, daha fazla piyasa katılımcısının kripto para birimlerine güvenmeye başladığını gösteriyor. Bireysel yatırımcıların %66’sından fazlası ve kurumsal yatırımcıların %70,4’ü dijital para birimlerine güvendiklerini belirtti.

Benzer şekilde, hem küçük zamanlayıcılar hem de kurumsal yatırımcılar, kriptonun daha fazla ana akım olmaya hazır olduğuna inanıyor. Ankete katılan kurumların %82’sinden fazlası, dijital varlıkların önümüzdeki on yılda piyasalarda hızla yayılmasını beklerken, perakende yatırımcıların %75,8’i aynı şeyi düşünüyor.

Kripto kullanımı ve yatırım, çalışmanın bulduğu bir başka artan trenddi. Sonuçlar, perakende katılımcılarının 75,52’sinin çevrimiçi alışveriş yapmak için kripto kullanacağını, %45.6’sının ise kendilerini piyasaya erken olarak gördüğünü gösterdi.

Kurumsal yatırımcılar arasında, %62,8’i haftada ikiden fazla kriptoya yatırım yapıyor ve %54,3’ü portföylerinin %30’undan fazlasını kriptoya yatırıyor.

Borsa CEO’su Julian Sawyer’a göre, anket Bitstamp’ın kripto benimsemesinin kör edici bir hızla ilerlediğine dair inancını doğruluyor:

Anketimiz, uzun süredir savunduğumuz bir şeyi gösteriyor: Dijital varlıkların hayatta kalması hakkında konuşmak kesin olarak bitti – şimdi soru evrimle ilgili.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Bankası Silvergate, FTX İflası Nedeniyle 1 Milyar Dolar Kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu