Ethereum (ETH) Piyasada Dibe Vuruyor Olabilir

IntoTheBlock tarafından sağlanan en son verilere göre, Ethereum karlılık oranına göre dibe ulaşıyor olabilir.

Kârlılık oranının önerdiği gibi, Ethereum yatırımcılarının yaklaşık %70’i, varlığı nispeten yüksek bir oran olarak kabul edilen ve Bitcoin ve Ethereum karlılığının %90’a yakın olduğu 2021’de gördüğümüz aşırı seviyelere ulaşamayan bir kârda tutuyor.

Genellikle, fiyat hareketini farklı karlılık oranları ile karşılaştırarak yerel taban ve tepe noktaları belirlemek mümkündür. Genellikle, karlılık %90, %70 ve %50 civarında konsolide olur. Bu oranların altındaki her şey genellikle düzensiz hareket eder.

Ethereum’un %70 karlılığı, genellikle yatırımcılar için psikolojik destek olarak kabul edilen 3.000 dolarlık yerel destekle de ilişkilidir. Ne yazık ki, Ethereum’un en son fiyat hareketi, sadece birkaç gün önce değerinin %7’sini kaybettiği için daha da düşmeye devam ettiğini gösteriyor.

Ancak Ethereum’daki uzun süreli düşüş eğilimine rağmen, varlığın yüksek karlılığı, kârlılığı %50’nin altına düşen Shiba Inu gibi küçük kripto para birimlerinin aksine, varlığı yatırımcıların çoğunluğu için kârsız hale getiren küçük kripto para birimlerinin aksine sürekli olarak yeni yatırımcıları çekmesine izin veriyor.

Ethereum’un kârlılık değişimini günlük işlem grafiğiyle karşılaştırırsak, ETH yatırımcılarının çoğu büyük olasılıkla pozisyonlarını 2.500 ila 3.000 dolar aralığında açmıştır. Piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi, kripto piyasasındaki ilk yükseliş döngüleri sırasında Ağustos ve Haziran aylarındaki aralıkta işlem görüyordu.

Yazım zamanında, Ethereum 2.900 dolardan işlem görüyor ve satış baskısını henüz test edilmemiş yeni oluşturulmuş trend çizgisi desteğinde tutuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Merge Sonrası Ethereum SEC'in Yeni Hedefi Olabilir mi?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu