Pundi X (New) (PUNDIX) Nedir? Pundi X (PUNDIX) Geleceği ve Yorum 2022

Pundi X (PUNDIX) Nedir?

Pundi X, blok zinciri tabanlı satış noktası çözümü ile perakende işletmelerini dönüştürmek için blok zinciri özellikli cihazların lider geliştiricisidir. Çözüm, perakendecilerin ve tüketicilerin blok zincirinde anında mağaza içi işlemler yapmasına olanak tanır.

Blockchain çözümü 2017 yılında kuruldu ve ICO’sunu dünyanın ilk satış noktası çözümü olarak Ocak 2018’de başlattı. Başarılı bir ICO’nun ardından PUNDIX, XPOS, XWallet ve XPASS gibi perakende odaklı hizmetleri ve dünyanın ilk blok zinciri BOB adlı telefonunu başarıyla başlattı.

Singapur merkezli şirket, Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, Arjantin, Kore, Avustralya, Kolombiya, İspanya ve Tayvan dahil olmak üzere 25’ten fazla pazara XPOS çözümleri ve cihazları gönderdi.

Pundi X, kriptoyu kredi kartı kadar kolay harcamak isteyen bir projedir. PUNDIX token’ının yaratıcıları, bir gün Ethereum tabanlı satış noktası (POS) cihazlarında kullanılacağını umuyor. Bu yaklaşım, Latin Amerika ve Endonezya gibi daha az gelişmiş bölgelere temel bankacılık hizmetleri sağlayabilir.

PUNDIX ekibi, yeni POS cihazlarını ilk olarak başta Endonezya olmak üzere Güneydoğu Asya’da dağıtmayı planlıyor. Şirketin Güneydoğu Asya pazarını hedeflemesinin ana nedeni, buradaki 5’ten fazla kişinin banka hesabının olmaması.

Bu POS cihazları, kullanıcıların ürünleri satın almak için doğrudan kripto para birimi satın almalarına veya cüzdanlarından token kullanmalarına olanak tanır. Satış noktası, PundiX blok zincirine bağlı akıllı bir cihaz olacaktır.

Ekibe göre, Ethereum tabanlı PUNDIX blok zinciri, Bitcoin ATM’lerine göre birçok avantaja sahip olacak;

 • Daha küçük ve daha kompakt boyut
 • Daha ucuz
 • Mobil satıcılar için daha kullanışlı
 • Sistem geliştiricilerine açık

Pundi X (PUNDIX) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Zac Cheah ve Pitt Huang tarafından kuruldu
 • Kuruluş Yılı: 2017
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 258,491,637
 • Dolaşımdaki Arzı: 258,491,637
 • Piyasa Değeri: ₺ 3.319.826.002,79
 • En Düşük Fiyat: ₺ 8,60
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 52,94
 • Proje Amacı: Pundi X, blok zinciri tabanlı satış noktası çözümü ile perakende işletmelerini dönüştürmek için blok zinciri özellikli cihazların lider geliştiricisidir. Perakendecilerin ve tüketicilerin blok zincirinde anında mağaza içi işlemler yapmalarını sağlar.

Pundi X (PUNDIX) Geleceği

Pundi X, 2022’de hızla büyüyen bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimini (NPXS) olarak da biliyor olabilirsiniz. 2017’den beri haberlerde daha fazla kripto para gördük. Kripto para birimleri daha popüler olmaya başladı. Giderek daha fazla insan kripto para birimlerine yatırım yapmaya karar veriyor ve böylece Pundi X büyüyor. Bu günlerde, Pundi X’in arkasında büyük bir topluluk ve üzerinde çalışan birkaç geliştirici var.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BEAM (BEAM) Nedir? BEAM (BEAM) Geleceği ve Yorum 2022

Bahsettiğimiz gibi, Pundi X son birkaç yılda çok büyüdü ve insanlar bunun uluslararası kripto pazarında ciddi bir kripto projesi olduğunun farkındalar.

Pundi X yıllar içinde büyüdü. Bunun, bu kripto para birimi için fiyat tahmini üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ayrıca Pundi X, ortaklıkları ve yatırımları genişletiyor. Tüm bu eylemler ve gelişmeler, uzmanların 2022, 2022 ve gelecekte Pundi X için olumlu tahminlerde bulunmalarına yol açıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Pundi X (PUNDIX) Yorum

Dünya genelinde giderek daha fazla emlak mağazasında kullanıldığı belirtilmektedir. Tıpkı fiat para birimi gibi mağazalarda alışverişlerde kullanılması ve çeşitli ödemelerin yapılabilmesi bu para biriminin kısa sürede daha fazla değer kazanacağını düşündürür. Son derece başarılı projesi aynı zamanda dünyanın ilk blockchain akıllı telefonu BOB’u kullanıma sokan gelişmelerden biriydi. Merkezi Singapur’dadır ve XPOS cihazlarını Amerika Birleşik Devletleri, Tayvan, İspanya, Avustralya ve Güney Kore gibi 20’den fazla ülkeye sevk etmiştir. Yakın zamanda imzalanan ortaklıklarla geliştirilen projeler şunlardır:

 • Pundix ve Ingenico Group arasında dünya çapında kripto para ticaretini sağlamak için bir ortaklık imzalandı. Dünyanın ilk blockchain destekli müzik festivali anlaşması
 • Ultra Taiwan ile imzalandı ve 40 mağaza yiyecek, günlük ihtiyaç, içecek mağazası ve XPOS ekipmanı kullanımdaydı.Müzik festivali boyunca iki gün boyunca 30.000’den fazla kullanıcı tarafından kullanıldı.
 • Dünyanın en büyük satış noktası sağlayıcılarından biri olan Verifone’dan referans desteği alındı.

Şirketin 2021 yılında dikkat çeken projelerinden biri de Türkiye’de bayilik açılmasıdır. İlk olarak İstanbul Sirkeci’de açılan bu bayilik, Türkiye genelinde 100’e çıkarılacak. Türklerin bu bayilerden işlem limiti olmaksızın kripto para alıp satabilecekleri de açıklandı. Ayrıca bu bayiler, Türkiye genelindeki mağazaların desteklenen XPOS cihazları olmasını sağlayacaktır.

Pundi X (PUNDIX) Nereden ve Nasıl Alınır?

Pundi X (PUNDIX) güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu