Bakkt'tan İki Yeni Ürün: Düzenlenmiş Bitcoin - Nakite Çevrilen Vadeli İşlemler - BTC MAGAZİN

Bakkt’tan İki Yeni Ürün: Düzenlenmiş Bitcoin – Nakite Çevrilen Vadeli İşlemler

Bakkt, üç aydan daha az bir süre önce, çok beklenen Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmıştı. Şirket şimdi kullanıcılar için iki yeni türev ürünü açıkladı: ‘Düzenlenmiş Bitcoin seçenekleri ve nakit paraya çevrilen vadeli işlemler.’

Bununla birlikte, nakit ödenmiş vadeli işlemler yalnızca Singapurlulara açık olacak.

Bakkt’ın ana şirketi Kıtalararası Borsa (Intercontinental Exchange), firmanın ilk Bitcoin opsiyon sözleşmelerini sundu ve böylece düzenlenmemiş spot borsalara maruz kalmayı önledi. Bu seçenekler, ilgili Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin sona ermesinden iki gün önce sona erecek.

Bakkt, rakip sözleşmelerini, Chicago Ticaret Borsası (CME) kendi Bitcoin seçeneklerini uygulamaya koymadan bir ay önce başlattı. Ancak, bu iki firmanın sunduğu seçenekler biraz farklı olacak. Bakkt’ın seçenekleri, platformun vadeli işlem sözleşmelerini referans noktası olarak kullanırken, CME seçenekleri, çeşitli kripto borsalarından elde edilen verilere göre hesaplanan CME CF Bitcoin Referans Oranına dayalı olacak.

Bakkt’ın daha önce açıkladığı gibi, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri şimdi Singapur’da ICE Futures Singapur aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Bunlar, fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli işlemlerle uğraşmak istemeyen yatırımcılara hitap edecekleri için Asya’daki artan talebe cevap verecek.

Bakkt’ın baş işletme görevlisi (COO) Adam White, yeni ürünler hakkında şu açıklama bulundu:

“Bakkt’ta görevimiz dijital varlıklara güven ve fayda sağlamak. Bu yeni ürünler, gelişmekte olan varlık sınıfının ve Bitcoin ürün kompleksimizin geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşıdır. ”

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu