Balinalar 8.800 Bitcoin Taşırken, BTC 10.000 Doların Üzerinde Kalmaya Çalışıyor - BTC MAGAZİN

Balinalar 8.800 Bitcoin Taşırken, BTC 10.000 Doların Üzerinde Kalmaya Çalışıyor

  • Geçtiğimiz on üç saat içinde, kripto balinaları birkaç transfer yaptı, 8.800 Bitcoin’i aktardı ve bu işlemler toplamda neredeyse 90 milyon dolardır, BTC ise destek olarak 10.000 doları test ediyor.

Whale Alert, kripto balinalarının büyük miktarlarda Bitcoin taşıdığını, onları borsalardan anonim cüzdanlara çektiklerini bildirdi.

89.637.680 Dolar Değerinde Bitcoin Taşındı

Whale Alert, son on üç saat içinde yapılan beş büyük Bitcoin işlemi tespit etti. Dijital borsalar olan Bitstamp, OKEX ve Xapo cüzdanından; bilinmeyen kripto adreslerine – 5.800 BTC aktarıldı.

Belirtilen tutarın geri kalanı Bitstamp’tan Xapo’ya -3.000 BTC- aktarıldı.

Bitcoin 10.000 dolarlık destek hattının üzerinde kalmaya çalışıyor. Bazı kullanıcılar uzun vadeli depolama için BTC’lerini Xapo gibi soğuk cüzdanlara taşıyorken, diğerleri bunun tersini yapıyor ve BTC’lerini nakde çevirmeye hazırlanıyor.

Bitcoin, 10.000 Doların Üzerinde Kalmaya Çalışıyor

CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin, 10.200 dolarlık alanda işlem görüyor. Bugün erken saatlerde, amiral gemisi kripto para birimi 9.925 dolarlık bölgeye düştü.

Ancak şimdi 10.000 dolar seviyesinde ki çok önemli desteğin üzerine geri döndü.

Bitcoin piyasası şu anda acemileri zarara uğratıyor ve kullanıcılar BTC varlıklarını nakite çevirmeye devam ediyor.

Ayrıca, Bitcoin’in “Spent Output Profit Ratio” (SOPR) göstergesi 1’in altına düştü. Bu metrik, zincir üzerinde taşınan Bitcoin’lerin kar oranını ölçer ve Glassnode tarafından bildirildiği üzere Nisan ayından bu yana ilk kez 1’in altına düştü. Bu, yatırımcıların şu anda BTC‘lerinden kurtulmaya başladığını doğruluyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu