Bank of America’dan Çarpıcı Bitcoin Raporu!

ABD’deki en büyük bankacılık kurumlarından biri olan Bank of America, en son araştırma makalesinde Bitcoin’in enflasyondan korunma işlevi göremeyeceğini gösterdi.

Bank of America'dan Çarpıcı Bitcoin Raporu! 2
Kaynak: Bankofamerica.com

Kripto para birimi, ateşli destekçileri tarafından güvenli liman varlığı olarak tanıtılmasına rağmen ABD hisse senetleriyle birlikte işlem görmeye devam ediyor. Aslında, Bitcoin ile teknoloji odaklı Nasdaq 100 borsa endeksi arasındaki korelasyon son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin’in son fiyat hareketi öncelikle makroekonomik koşullar tarafından yönlendirildi. ABD Merkez Bankası Çarşamba günü 22 yıl aradan sonra gösterge faiz oranını 50 baz puan artırmaya karar vererek yükseliş duruşunu yeniden teyit etti.

Dün, dünyanın en büyük kripto para birimi 24 Şubat’tan bu yana en düşük seviye olan 35.268 dolara kadar düştü.

Bitcoin, geçen yıl önemli getiriler kaydettikten sonra 2022’de ciddi bir şekilde düşük performans gösteren tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan neredeyse %48 düştü.

En iyi kripto para birimi, bu yılın başından bu yana %21.4 düştü. Karşılaştırma için, yatırımcılar için en güvenli liman varlığı olmaya devam eden altın, aslında yıllık %2,88 arttı.

ABD doları şimdiye kadar 2022’nin en büyük kazananı oldu. Doların diğer en iyi fiat para birimleri karşısındaki gücünü ölçen DXY endeksi bugün erken saatlerde on yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, teknoloji hisselerinin henüz dibi görmediğini ve bunun da kripto için muhtemelen daha fazla acı anlamına geldiğini belirtti.

Glassnode verilerine göre 2021’de Bitcoin satın alanlar zararda olsa da cüzdanların çoğu kârda kalıyor. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nasdaq'ın Bir Sonraki Hareketi Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu