Binance 393,6 Milyon Dolar Değerinde BNB Yaktı - BTC MAGAZİN

Binance 393,6 Milyon Dolar Değerinde BNB Yaktı

Kripto para borsası Binance, 16. BNB token yakma işleminin tamamlandığını duyurdu.    

Binance, kümülatif olarak 393 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 1,3 milyon tokeni yok etti.

Bildirilen işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası, tokenini piyasaya sürdükten sonra, dolaşımdaki arzının yarısını (100 milyon BNB) yakmayı taahhüt etti.    

BNB’nin teknik incelemesinin ilk versiyonuna göre Binance, üç aylık karının yüzde 20’sini yakıyordu. Ancak, geçen yazdan bu yana, artık durum böyle değil.  

Teknik incelemenin şu anki sürümü, Binance’in her çeyrekte yok ettiği token sayısının, önceki çeyrekte kaydedilen platformundaki işlem hacimleri tarafından belirlendiğini belirtiyor:     

Her üç ayda bir, tüm BNB’nin %50’sini yok edene kadar platformumuzdaki ticaret hacmine dayalı olarak BNB’yi yok edeceğiz.

Geçen çeyrekte Binance, rekor kıran 595 milyon dolar değerinde BNB yaktı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, borsanın bu çeyrekteki karının 750 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Binance bu tür sayıları kamuya açıklamadığı için 2. çeyrek yakma yüzdesi belirsizliğini koruyor.   

Binance, Ocak ayındaki blog gönderisinde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve bu, süreci önemli ölçüde hızlandırmak için “hızlandırılmış yanma”nın gerekli olduğunu açıkladı. Aksi takdirde, tokenin toplam dolaşımdaki arzının yarısını yok etme hedefine ulaşmak 27 yıl alacak.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

        

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu