Binance'de Kredi Kartları İle Bitcoin Alım Dönemi Başlıyor - BTC MAGAZİN

Binance’de Kredi Kartları İle Bitcoin Alım Dönemi Başlıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 30 Ocak Perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırımcıların Visa ve MasterCard banka ve kredi kartlarını kullanarak doğrudan büyük kripto para birimleri satın alabileceklerini açıkladı.

Duyuruya göre, Binance’deki kullanıcılar artık önde gelen bir ödeme işleme şirketi olan Simplex ile yeni bir ortaklıkla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) satın almak için Visa ve MasterCard’ı kullanabilecekler.

Simplex daha önce, Abra ve Changelly dahil olmak üzere diğer birçok platform için doğrudan kart satın alma işlevi sunmuştu.

Binance, ortalama işlemin 10-30 dakika alacağını ve işlemin hangisinin daha yüksek olduğuna bağlı olarak işlem başına %3,5 veya 10 ABD doları alacağını belirtti.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao:

“Kripto endüstrisi hala erken aşamada ve dünyanın parasının çoğu hala fiatta. Fiat ağ geçitleri inşa etmek, ekosistemi büyütmek, benimsemeyi arttırmak ve daha fazla kullanıcıya kriptoyu tanıtmak için şu anda ihtiyacımız olan şey .”

Coinbase web sitelerini ve blogları yeni kullanıcıları yönlendirmek için ödüllendirecek bir ortaklık programı başlattı. Hareket, Coinbase’in 13 aylık kripto ayı piyasasıyla mücadele etmeye çalıştığı için daha fazla kullanıcı üzerinde yoğunlaşmaya odaklandığını gösteriyor. Ancak Binance’ın ek borç ve kredi kartı işlevselliği Coinbase’in yeni ortaklık programından daha ağır basabilir.

Birçok bankanın, dijital varlık borsalarındaki kredi kartı alımlarını marj ticareti olarak ve yüksek bir APR ile nakit avans olarak gördüklerini, diğerlerinin ise alımları yasakladığını belirtmek önemlidir. Bu gelişmeyle birlikte kripto alım faaliyetinde olası muhtemel artış söz konusu olacaktır.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu