Binance’den Ethereum Kullanıcılarına Büyük Yenilik: zkSync Era Entegrasyonu

Tanınmış kripto borsası Binance, Ethereum’a yönelik artan benimsemeyi desteklemek için ETH entegrasyonunu genişletiyor.

Binance’in son blog yazısında, Ethereum’un zkSync Era teknolojisiyle olan yeni entegrasyonunu açıkladı. Bu entegrasyon sayesinde, Binance kullanıcıları Ethereum tokenlerini zkSync Era ağı üzerinden yatırıp çekebilecek.

Binance, bu entegrasyon sürecinin ne kadar süreceği konusunda bilgilendirme yaparken, zkSync Era platformu üzerindeki Ethereum akıllı sözleşme adres bilgilerini de paylaştı. Kullanıcıların Binance hesaplarına zkSync Era ağı üzerinden Ethereum yatırmalarının, bu platformun belirli özellikleri nedeniyle bir gün sürebileceği belirtildi.

zkSync, işlem hızını artırırken maliyetleri düşüren ve güvenliği ana ağla eş değerde tutan, sıfır bilgi protokolüne dayanan bir Ethereum Layer 2 çözümüdür. zkSync Era’nın bu yılın başlarında başlatılmasından bu yana birçok proje tarafından kabul gördüğü biliniyor. DeFi sektöründe, zkSync Era’nın toplam kilitli değeri 122,38 milyon dolar seviyesine ulaştığı belirtiliyor.

Ethereum’un borsada işlem görmeye başlaması konusunda da hareketlilik var. Chicago Board Options Exchange (CBOE), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ARK 21Shares Ethereum ETF ve VanEck Ethereum ETF‘nin kendi platformunda listelenmesi talebiyle iki yeni başvuruda bulundu. Bu başvuruların arka planında, VanEck’in 2021’den bu yana süregelen bir S-1 sunumu bulunurken, ARK Invest ve 21Shares’ın ortak bir S-1 sunumu da var. Bloomberg’den James Seyffart, Ethereum ETF’lerinin artık yarış içinde olduğuna dikkat çekiyor. Seyffart, kesin bir tahminde bulunmak için erken olabileceğini belirtiyor, ancak bu başvuruların nihai karar tarihinin 2024’ün Mayıs ayı civarında olabileceğini düşünüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH), Bitcoin'e Karşı ATH'ye Ulaşıyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu