Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Neler Başlatacak?

Güney Koreli zincir üstü analiz kaynağı CryptoQuant’ın kripto analisti ve CEO’su Ki Young Ju’ya göre, bir sonraki Bitcoin boğa koşusuna enerji şirketleri ve geleneksel finans kurumları ortaklaşa öncülük edecek.

İddialarının Nedenleri

Başta Bitcoin olmak üzere kripto şirketlerinin yüksek oranda enerji tüketmesi son zamanlarda tartışma konusu oldu. Lu, tweet dizisinde daha güvenli ve çevre dostu bir değişiklik öngörüyor ve Bitcoin’i kilit oyuncu olarak gösteriyor. 

Lu, bitcoin madenciliğinin küresel olarak temel olarak hidroelektrik enerji ile desteklendiğini ortaya koydu. Bu, enerji kaynağını kullanan kullanıcılar %62’lik oran ile tüm enerji türlerinin toplam kullanımının yarısından fazlasına tekabül ediyor.

Enerji kaynaklarında bir değişiklik öneren Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter’ın bir blog gönderisinde belirttiği üzere, küresel madencilik kullanımı 15 gigawatt güçte ve ABD merkezli madenciler bunun yaklaşık %40’ını oluşturuyor. Carter, güneş ve rüzgar enerjisinin kripto dünyasına dahil edilmesini önerdi.

Lu, Bitcoin’in gelecekte büyümek için gereken öncülere sahip olduğuna değindi. Ayrıca, güneş enerjisi ile Bitcoin madenciliği yapmak için Tesla ve diğer yenilenebilir enerji şirketlerinin ortaklık kurduğuna dikkat çekti.

Bitcoin, Kasım ayından bu yana fiyatında %56’lık bir düşüşe tanık oldu, ancak aynı dönemde %75’lik bir hashrate artışı kaydedildi. Artan hasrate yüzdesi, büyük bir madenci popülasyonu anlamına gelir.

Kripto ve Enerji Endişeleri

Kripto şirketleri, özellikle Bitcoin gibi bazı kripto paralar, yoğun enerji tüketen proof of work teknolojisi üzerinde çalışıyorlar. CNBC’ye göre, proof of work teknolojisi, kripto ve blok zincirlerinin tüm ülke kadar enerji tüketmesine neden oluyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Warren Buffett, Bitcoin'e mi Yatırım Yapıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu