Bitcoin 20 Bin Doları Aştı, Ethereum Ralliye Öncülük Ediyor! İşte En Çok Yükselen Altcoin’ler!

Kripto piyasası yükselişe geçti, Bitcoin sonunda 20 bin dolarlık fiyat seviyesini kırdı ve hala yükseliyor. BTC, son 24 saatte %5’in üzerinde arttı. Şu anda 20,291 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan, Ethereum Bitcoin’i geride bırakıyor ve son derece yükseliş hissi gösteriyor. ETH, son 24 saatte %12 ve son 7 günde %16’nın üzerinde arttı.

Altcoin’ler Kripto Rallisinde Nasıl Performans Gösteriyor?

Son zamanlarda, Bitcoin nispeten istikrarlı bir performans sergiledi ve 18 bin – 19 bin dolar aralığında dalgalandı. Bununla birlikte, bazı altcoinler kötü performans göstermeye devam etti ve aşırı oynaklık gösterdi. Kripto yatırımcıları, altcoinlerin bugünkü ralliyi sürdürmesi gerçeğine sevinecekler.

BNB Coin son 24 saatte %5 oranında yükseldi ve 286$’dan işlem görüyor. Cardano (ADA) bugünkü rallide aşırı güç göstermeye devam ediyor. ADA son 24 saatte %14 arttı ve 0.4125 dolardan işlem görüyor.

Solana, geçen haftaki negatif trendini kırdı ve gücünü gösterdi. SOL, son 24 saatte %12 oranında yükseldi. Bu, haftalık toplam kazancını %12.62’ye getirdi. Polkadot, son 24 saatte %9.74 artış kaydetti ve 6.52 dolardan el değiştiriyor. Litecoin, son 24 saatte %7’nin üzerinde artışla güçlü boğa hareketi gösteriyor.

Kripto piyasası, olumsuz makroekonomik koşullar nedeniyle kötü performans gösteriyordu. ABD Merkez Bankası, niceliksel sıkılaştırma ve faiz artırımları yoluyla yüksek enflasyonla mücadele ediyordu. Doların devam eden gücü kripto pazarını da düşürüyordu.

Ancak dolar endeksi bugün düştüğü için kripto piyasası güçlü bir ralli gördü.

Ancak uzmanlar, kripto dibinin henüz gerçekleşmemiş olabileceği konusunda uyarıyorlar. Federal Rezerv hala son derece şahin bir duruş sergiliyor ve muhtemelen 75 baz puanlık bir artışla faiz oranlarını artıracak.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle daha fazla enflasyon tehdidi de kripto pazarını çökertebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin, Ethereum, DOGE: Büyük Kriptolar Neden Bugün Düşüşte?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu