Bitcoin (BTC) Baskı Altında Kalmaya Devam Ediyor

Traderlar ve yatırımcılar, ilk kripto para biriminin fiyatını, boğaların çoğunun beklediği 20.000 $ aralığının üzerine çıkarmaya henüz hazır olmadığı için Bitcoin baskı altında kalmaya devam ediyor. Bitcoin hala direnç seviyesini geçmek için mücadele ediyor olsa da, “ölü” olduğunu söylemek için henüz çok erken.

Dijital altının günlük grafiğine göre, Bitcoin şu anda 21 günlük hareketli ortalamanın altında hareket ediyor ve bu da piyasa tarafından ağır baskı altında kalan varlıklar ile geri dönüş rallisine girmeye çalışanlar arasında bir bariyer görevi görüyor.

Bitcoin için öngörülebilir bir gelecek olarak konsolidasyon

Ne yazık ki, borsalardaki net akış, hacim profilleri ve kripto para biriminin oynaklığı, traderların ve yatırımcıların henüz Bitcoin fiyatını her iki şekilde de zorlamaya hazır olmadığını gösteriyor.

Muazzam boğa koşularıyla karşılaştırıldığında, konsolidasyon dönemlerinde para kazanmak önemli ölçüde daha zordur, ancak “sağlıklı piyasalar”, volatilite artışlarından sonra genellikle uzun bir konsolidasyon dönemine girer, çünkü bu dönemler “bekleme süreleri” olarak da bilinir.

2018’de, Bitcoin’in 3.000 dolara düşmesi 120 günlük bir konsolidasyon dönemi başlattı ve ardından ilk kripto para birimi yükseliş trendine girdi ve yaklaşık %1.800 ralli yaptı. Tersine çevirmeden önce, büyük yatırımcılar konsolidasyon sırasında yoğun bir şekilde varlık biriktiriyor.

Kasım ayındaki ATH’den bu yana Bitcoin, büyük yatırımcıların kâr elde etmeye başlamasıyla değerinin %70’inden fazlasını kaybetti ve piyasaya dökülen BTC hacmini karşılama şansı olmayan bir pazar üzerinde muazzam bir baskı yarattı.

Yazım zamanında, Bitcoin 19.369 dolardan işlem görüyor ve arka arkaya üçüncü kez yerel direnci kıramadıktan sonra değerinin %1,25’ini kaybediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Durmuyor, Hedef 60.000 Dolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu