Bitcoin (BTC) Dirençle Karşı Karşıya, Daha Fazla Düşüş Mümkün mü?

Geçen hafta sonu yaşanan acımasız bir çöküşün ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 20.000 doları aşarak geri döndü. Salı günü, BTC 21.500 doların üzerinde ilerlemeye çalışırken dirençle karşılaştı ve o zamandan beri geri çekildi.

Yazım zamanı itibariyle, Bitcoin 390 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 20.458 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in yukarı doğru ivmeyi sürdürebilmesi için 200 haftalık hareketli ortalamasını 22.500 $’a geri alması ve desteğe dönüştürmesi gerekiyor.

Kripto piyasası analisti Rekt Capital ayrıca durumu şöyle açıklıyor:

BTC 200 haftalık MA’yı destek olarak geri alamazsa… O zaman ne olabileceğine dair senaryolardan biri, 200 haftalık MA’nın altında ilk kez bir Birikme Aralığı oluşumundan önce yeni düşük seviyelere inmeyi içerir.

Bitcoin madenci kapitülasyonu zirvede. Geçen hafta Bitcoin madencileri, operasyonel maliyetlerini karşılamak için yaklaşık 9000 BTC sattı. madencide akışı değiştirmek için büyük bir artış oldu. Popüler Twitter kullanıcısı @OnChainCollege’e göre:

Madencilerin teslim olması, ayı piyasalarında görmek istediğiniz bir işarettir. Bu dibi bulmak aylar ve daha fazla düşüş alabilir.

Borsalarda Bitcoin Arzı

Olumlu tarafından bakıldığında, borsalardaki Bitcoin arzı, zincir içi veri sağlayıcı Santiment’e göre 3.5 yılın en düşük seviyesinde. 

“Bitcoin’in arz oranı, en son Kasım 2018’de görülen seviyelerde düşük kalmaya devam ediyor. Bu, gelecekteki sınırlı satış riskinin iyi bir işareti. Bu arada arz, borsalarda hızla yükselmeye devam ediyor ve bu da daha fazla satın alma gücünün olduğunu gösteriyor”.

Santiment
Bitcoin (BTC) Dirençle Karşı Karşıya, Daha Fazla Düşüş Mümkün mü? 2
Kaynak: Santiment

Bitcoin‘in (BTC) şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70 değer kaybıyla işlem görmesi, uzun vadeli oyuncuların birikim yapması için iyi bir sinyal. Uzun vadeli yatırımcılar, tam dibi tespit etmek yerine, dört yıl sonra sağlıklı karlar elde etmek için bu noktada Dolar Maliyet Ortalaması’na başlayabilir. Bitcoin’in 20.000 dolarlık destek seviyelerini ne kadar süre korumaya devam ettiğini izlemek ilginç olacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Jack Dorsey, Elon Musk'a Karşı Bitcoin'i Kurtarmaya Geliyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu