Bitcoin (BTC) Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı - BTC MAGAZİN

Bitcoin (BTC) Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

  • Bitcoin hash oranı, Ağustos ayında bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini takiben, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, bu da BTC ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor.

Blockchain.com kurucu ortağı Nicolas Cary, Bitcoin hash oranının mevcut değerinin bir ekran görüntüsünü paylaştı: tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 133.7 EH/s’ye yükseldi.

Bu arada, sıfır olmayan BTC adreslerinin sayısı da yeni bir ATH’ye ulaştı.

Bitcoin Hash Oranı Yeni Bir ATH’ye Yükseldi

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, 6 Eylül’de 122.194 milyon TH/s’ye düşüşün ardından; BTC hash oranı saniyede 133,7 milyon terahash ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu düşüşün ardından hash oranında gelen yükseliş, 1 Eylül’de Bitcoin borsa kurunun 12.040$’lık zirvesinden 11.400$ alanına düştüğü ve ardından düşmeye devam ettiği gerçeğine rağmen gerçekleşti – birkaç kez kısa bir süre 10.000$’ın altına düştü ve bir kez daha bu seviyenin üstüne çıktı.

Görünüşe göre 12.000 dolar seviyesinden başlayan düşüş, bazı küçük madencilerin ağdan çıkmasına neden oldu, düşüş o kadar sert olmasa da ve istikrarlı bir şekilde düşmeye devam etti.

Bitcoin hash oranındaki mevcut artış, Bitcoin ağının güçlendiğinin bir göstergesidir.

Bu yıl madencilerin Bitcoin’in kısa vadede değer kazanmasını beklemesine neden olan birkaç olay gerçekleşti.

Bunlar, 11 Mayıs’ta yarıya düşürülen madenci ödülleri ve ABD Merkez Bankası ile Avrupa ve Japonya merkez bankaları tarafından sürekli olarak nakit basılmasıydı. İkincisi, COVID-19 salgınının ekonomiye getirdiği hasar ve bu yılın başlarında onu takip eden karantina döneminde yaşanan olaylardı.

Sıfır Olmayan BTC Cüzdanlarının Sayısı Yeni Bir ATH’ye Ulaştı

Glassnode analiz firması, Bitcoin ağı için bir iyi haber daha paylaştı. Yakın tarihli bir tweete göre, sıfır olmayan BTC cüzdanlarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve 31.295.670’e ulaştı.

Tweet’e göre önceki ATH, 5 Eylül’de görüldü ve 31.288.184’e ulaşılmıştı.

Bununla birlikte, +10 BTC‘ye sahip cüzdan sayısı sekiz ayın en düşük seviyesine düştü. Bu cüzdanların miktarı şimdi 152.799’a eşittir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu