Bitcoin Çöküşünü Öngören Uzman, Yükselişin Ne Zaman Başlayacağına Dair Tahminde Bulundu

Bitcoin’in 10 bin dolara düşeceğini tahmin eden HEX’in kurucusu Richard Heart, Kitco News ile gerçekleştirdiği bir röportajda, Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçmesini beklendiğini açıkladı. Ayrıca Bitcoin‘in resesyon altında nasıl performans göstereceğini de açıkladı. 

Richard Heart, Michael Saylor’a Değindi

Röportaj, Heart’ın 10 bin dolarlık BTC tahminine dikkat etmeyen ve büyük zararda olan insanlara değinmesiyle başladı. Michael Saylor, Three Arrow Capitals ve Celsius’un kaldıraç kullandıkları ve bir BTC süper döngüsüne inandıklarını söyledi. Saylor’un sahibi olduğu bir şirket olan MicroStrategy’nin %90 oranında değer kaybettiğini açıkladı. Ayrıca hisselerinin %90 oranında düşmesi nedeniyle Coinbase’de çekim yaptı.

Heart’a göre, BTC geleneksel olarak her zaman yaklaşık %85 ​​oranında düştü. Ona göre, Saylor gibi yatırımcılar kaçınılmaz düşüşü 10 bin dolara çekti ve ardından BTC geri sıçrayabilirdi. 

Heart, Bitcoin’in Geri Dönme Senaryosunu Tahmin Ediyor

Heart, bir resesyon sırasında Bitcoin‘in performansıyla ilgili bir soruya yanıt olarak, kriptonun resesyon sırasında iyi performans göstermesini beklediğini açıkladı. Ona göre, kripto, Federal Rezervler vergileri düşürmeye başladığında iyi performans gösterecek olan hisse senetleriyle güçlü bir şekilde ilişkilidir. 

Pek çok uzman, arka arkaya negatif GSYİH büyümesi ile Fed’in olağandışı bir faiz artırımının olası olmadığına inanıyor. Heart’a göre, bir noktada Fed tekrar para basmaya geri dönecek ve kripto gibi risk varlık sınıfları geri dönecek.

Heart, oynaklığın dünyadaki en iyi performans gösteren varlık olduğuna inandığı kriptoda ödenmesi gereken bir bedel olduğuna inanıyor. Amazon’un 2000 yılındaki fiyat çöküşünü örnek vererek, potansiyeli yüksek her varlığın yan etkisi olarak oynaklık olduğunu ortaya koydu.

Heart, yaklaşan durgunluk sırasında kriptonun hisse senetlerinden daha iyi performans gösterip gösteremeyeceğine ilişkin bir soruya olumlu yanıt verdi. Ona göre, bazı hisse senetleri son durgunlukta iyi performans gösterirken, kripto borsadan daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Anonim Cüzdanlar Arasında 4.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Taşındı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu