Bitcoin Düşüş Riski Altında Olabilir!

Federal Rezerv’in (FED) para politikası, hem dünya çapındaki finansal piyasalar hem de Bitcoin için belirleyici faktör olmaya devam ediyor. Şimdi, tüm gözler şu anda bir sonraki Federal Açık Piyasa Komitesi ( FOMC ) toplantısının planlandığı 02 Kasım’da.

Bununla birlikte, bu bir dış piyasa riski olsa da, tarihsel bir perspektiften hafife alınmaması gereken şu anda gelişmekte olan bir iç piyasa riski de var: Bitcoin madenciliği kapitülasyonu.

Bitcoin ne kadar düşerse ve fiyat mevcut seviyede ne kadar uzun süre kalırsa, fiyat ve hash oranındaki farklılık nedeniyle Bitcoin madencilerinin marjları üzerinde o kadar fazla baskı oluşur.

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Yeni Bir ATH’ye Ulaştı

Dün gerçekleşen Bitcoin madenciliği zorluk ayarına bakıldığında tekrar %3.44 arttığı görülüyor. Bu, madencilik zorluğunun %13,55 arttığı 10 Ekim tarihi düzenlemesini takip ediyor.

https://twitter.com/DylanLeClair_/status/1584353132263284736?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1584353132263284736%7Ctwgr%5Ebeccb3b9c4e1f3fb54efd7ac481425db8614b35f%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2Fnews%2Fbitcoin%2Fbitcoin-biggest-intra-market-risk-right-now%2F

Zorluk, ağdaki dalgalı hash gücünü hesaba katmak ve yaklaşık her 10 dakikada bir (blok süresi) yeni Bitcoin’lerin basılmasını sağlamak için yaklaşık iki haftada bir güncellenir.

Bu nedenle, dünkü düzenlemenin, azalan karlar gören zaten mücadele eden madenciler üzerinde daha fazla baskı oluşturması muhtemel. Reflexivity Research’ün kurucu ortağı Will Clemente, “madenciler şu anda IMO’nun en büyük Bitcoin içi piyasa riskidir” dedi.

Hash oranındaki istikrarlı artış için ikna edici bir teori, iyi finanse edilen bir oyuncunun verimsiz madencileri sıkıştırmaya ve varlıklarını ucuz “Rockefeller tarzı” üzerinden elde etmeye çalışması olduğunu söylüyor.

Sonuç olarak, bir madenci kapitülasyonu meydana gelebilir. Bu etkinlik sırasında, kâr amacı gütmeyen madenciler hem madencilik donanımlarını hem de elindeki Bitcoin’leri satmak zorunda kalacaklardır. Büyük ölçekte, bu, geçmiş madenci kapitülasyonlarında görüldüğü gibi, Bitcoin fiyatı üzerinde önemli bir satış baskısını tetikleyebilir.

Bitcoin Madencilerinin Başı Belada mı?

UTXO Management’ta kıdemli analist ve 21stParadigm’in kurucu ortağı Dylan LeClair, hash fiyatının veya TeraHash başına madenci gelirinin kısa süre önce 2020’de tüm zamanların en düşük seviyesini geçtiğini belirtti. Tarih önceki ayı piyasalarından tekerrür ederse, fiyat düşüşünün daha yeni başladığını söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD Komedyeni Joe Rogan'ı Taklit Eden Bitcoin Dolandırıcılarını Whale Alert Yakaladı

Yazım zamanında, BTC fiyatı günlük %1,12 artışla 19.373 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu