Bitcoin İçin Riskli Günler: Balinaların Binance’e Aktardığı BTC Miktarı Dikkat Çekiyor

Bitcoin (BTC), haftayı kırmızıda kapattı. Bitcoin’in $30K sınırını aşamaması, bazı büyük kripto yatırımcılarını etkiledi ve portföylerindeki bazı Bitcoin’leri satmaya yönlendirdi.

WhaleAlert verilerine göre, son bir günde büyük yatırımcılar toplamda 9.406 Bitcoin (yaklaşık $275 milyon değerinde) taşıdı. Bu transferlerin en büyüğü, 2.459 Bitcoin’in (yaklaşık $72.66 milyon değerinde) Binance’e aktarılması şeklinde gerçekleşti.

Özellikle, bu büyük miktarlarda Bitcoin, Binance ve Coinbase gibi önde gelen kripto borsalarına taşındı. Bu hareketler, ABD’nin 2. çeyrekte ekonomik büyümesini raporladığı bir dönemde yaşandı. Daha önceleri yapılan analizlerde, ekonominin olumlu göstergelere sahip olması durumunda bile Bitcoin’in kısa vadeli bir düşüş yaşayabileceği belirtilmişti.

Binance Üzerinde Büyük Bitcoin Hareketleri

Verilere bakıldığında, son 24 saat içerisinde büyük yatırımcılar 5.552 Bitcoin’i (yaklaşık $162 milyon değerinde) Binance borsasına aktardı. Bu büyük transferler arasında, 2.459 ve 1,499 Bitcoin’lik iki dikkat çekici işlem yer alıyor.

Coinbase, Amerika’nın en büyük kripto borsası olarak, 2.854 Bitcoin (yaklaşık $113 milyon değerinde) değerinde bir depozit kaydetti. Bu depozitler arasında, 1.950 BTC’nin (yaklaşık $57 milyon değerinde) transferi öne çıkıyor.

Son zamanlarda pozitif bir seyir izleyen Bitcoin fiyatı, son birkaç günde geriledi. Geçen hafta %2’lik bir düşüş yaşayan Bitcoin, şu an $29K sınırını koruma mücadelesi veriyor ve şu anda $29,229 seviyesinden işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   JPMorgan: Spot Bitcoin ETF'lerinin Oyun Değiştirici Olmayacağına İnanıyor, İşte Nedenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu