Bitcoin ve SHIB Artık e-Ticaret Devi eBay’de Harcanabilir

Shiba Inu ve Bitcoin sahipleri artık kriptolarını e-Ticaret devi eBay’de, diğer herhangi bir kredi kartı veya banka kartı gibi kullanılabilen BitPay Kartı aracılığıyla harcayabilirler.

Bir blog gönderisinde açıklandığı gibi, sahipleri kripto para birimlerini yükleyebilir ve BitPay kartı aracılığıyla eBay’de nakit gibi harcayabilirler. Sanal BitPay kartı, Mastercard’ın kabul edildiği her yerde (eBay dahil) milyonlarca çevrimiçi satıcıda da kullanılabilir. Kripto para ödeme işlemcisi BitPay şu anda şu kripto para birimlerini desteklemektedir: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dogecoin, Shiba Inu, Litecoin, XRP, ApeCoin, Dai, Binance USD, USD Coin, Wrapped Bitcoin, Pax Dollar, Gemini Dollar ve Euro Coin. Şu anda, eBay doğrudan kripto ödemelerini kabul etmemektedir, ancak yakın gelecekte bunu yapabilir.

eBay CEO’su Jamie Iannone, Mart 2022’de The Street ile yaptığı röportajda, çevrimiçi açık artırma devinin şu anda kripto para birimi ödemelerini kabul etmediğini, ancak platformun kabul etmek için sürekli olarak yeni ödeme biçimlerini değerlendirdiğini de sözlerine ekledi. Doğrudan kripto para ödemelerini kabul eden birinci sınıf perakendeciler arasında AMC Theatres, Jomashop, Newegg ve Overstock.com bulunmaktadır.

Ripple tarafından yapılan küresel bir ankete göre, dünya çapındaki tüketicilerin %56’sı kripto para birimlerini kabul eden bir perakendeci ile iş yapmaya diğerlerinden daha istekli. Ankete katılan tüketicilerin yüzde otuz üçü de kripto para birimleri ile alışveriş yapmayı düşüneceklerini belirtti.

Ankete göre, ankete katılanların yaklaşık üçte biri, yerel veya uluslararası bir satın alma işlemi yapmak için kripto kullanmayı düşüneceklerini ve dörtte biri, yerel veya uluslararası bir arkadaş veya aile üyesine para göndermek için kullanmayı düşüneceklerini söylüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Amerika'nın En Büyük Karavan Satıcısı Bitcoin ve Ethereum'u Kabul Etmeye Başladı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu