Bitcoin’in Geleceği Hakkında Tom Lee’den Flaş Açıklama: SEC ve ETF Kararı Ne Getirir?

Ünlü Amerikalı finansal uzman Tom Lee, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını olumlu değerlendirmesi halinde Bitcoin fiyatının ne yönde hareket edeceğine dair dikkat çekici yorumlarda bulundu. Lee’nin bu değerlendirmeleri, Bitcoin’in 2023 Haziran’ından itibaren dengeli bir hareket sergilediği bir döneme denk geldi.

2023 Mart’ında, Bitcoin’in hareketleriyle paralel bir trend gösteren S&P 500 Endeksi, olumlu bir ivme yakaladı. Aynı zamanda, yatırımcılar kripto para sektöründe gözlemlenen hareketliliğe rağmen yatırım konusundaki güvenlerini korudular. Bu dönemin en önemli gelişmesi ise birçok büyük finans kuruluşunun Bitcoin ETF başvurularını yapmış olmasıydı.

Eğer ETF Onayı Alırsa Ne Beklemeli?

Tom Lee, 16 Ağustos 2023 tarihinde yaptığı açıklamada, ETF başvurularının beklendiği gibi sonuçlanması durumunda Bitcoin’in fiyatının 150.000 doları aşabileceğini belirtti. Ancak, Amerika’da onay süreci olumsuz sonuçlanırsa, 2024’ün ilk yarısında gerçekleşecek olan Bitcoin Halving olayı Bitcoin’in fiyatını etkileyebilir, ancak bu etki 100.000 dolar sınırını geçmeyebilir, dedi.

“Bitcoin ETF onay süreci başarılı olursa, Bitcoin’e olan talebin artacağını ve bu nedenle fiyatının 150.000 dolardan hatta 180.000 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyorum.”

Öte yandan, Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy, Bitcoin’in gelecekteki potansiyeline olan inancını koruyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir raporda, şirketin 2023 Temmuz sonu itibarıyla 152.800 BTC’lik bir yatırıma sahip olduğu ve ilerleyen dönemlerde bu yatırımını artırabileceği belirtildi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   El Salvador Maliye Bakanı, Bitcoin Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu