BTC 20.000 Doların Altına Düştü, Uzun Vadeli Yatırımcılar Bitcoin’lerini Satıyor mu?

Veriler, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin varlıklarını yavaş yavaş satmaya başladığını gösteriyor. Haziran ayında bu yılın başlarındaki ilk yardım rallisinden sonra, sahipleri son zamanlara kıyasla daha fazla kar etti. Uzun vadeli sahipler, kripto varlıklarını altı aydan uzun süredir elinde tutanlardır. Kısa vadeli sahiplere kıyasla bu ralliden daha az kâr ediyor gibi görünüyorlar.

Bitcoin Sahipleri Holdinglerini Satıyor mu?

Crypto Quant’ın bulgularına göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri, kısa vadeli yatırımcılara kıyasla mevcut ralliden daha az kâr ediyor. Crypto Quant verilerine göre, uzun vadeli sahipler kripto paralarını yavaşça satıyorlar:

“Bu, uzun vadeli sahiplerinin Haziran ayındaki ilk yardım rallisinden sonra şu anki 25.300 dolarlık zirveden daha fazla kâr ettiği gerçeğini gösteren grafikteki farklılıkla gösteriliyor.”

Crypto Quant

Yukarı veya Aşağı Hareket?

Bu hareket, Bitcoin fiyatı için yukarı veya aşağı yönlü bir yörünge olasılığını gösterir. Satış baskısı olduğu için hem aşağı hem de yukarı yönlü bir kırılma görebiliriz. Crypto Quant analistleri orta vadede 28.000 ila 32.000 dolar arasında bir hedef öngörüyor. Ayrıca, Bitcoin’in Haziran ayı fiyat düşüşlerini aşması için küçük bir şans var:

“Daha kısa vadede BTC 23.000 doları tekrar test edebilir, ancak bu 19.000 dolardan başka bir ret aldıktan sonra olabilir.”

Ek olarak, Bitcoin madenci rezervleri son zamanlarda düşüş eğiliminde. Bitcoin yatırımcıları için bu, başka bir fiyat düşüşünü tetikleyebileceği için harika bir işaret değil. Ayrıca, yatırımcı topluluğu yaklaşmakta olan Ethereum Merge’i yakından izliyor.

Bu arada, BTC 30 günden fazla bir süredir ilk kez 20.000 $ seviyesinin altına düştü. Bitcoin son 24 saatte gün içi en düşük seviyesi olan 19.890 $ seviyesine dokundu. BTC’nin 20 bin dolar aralığının altında en son işlem gördüğü zaman 14 Temmuz’daydı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Halvinginin Ardından Sırada Ne Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu