Büyük Kripto Yatırımcıları Bitcoin ve Kripto Piyasasına Geri Dönüyor

Coinbase Premium Index’e dayalı kripto analitik portalı CryptoQuant’ın kurucusu, ABD’de kripto piyasası etrafındaki piyasa duyarlılığının toparlandığını söyledi. Büyük kripto borsası FTX’in çöküşünden bu yana ilk kez endeks yeşil bölgeye tırmandı.

Coinbase Premium Endeksi, topluluğun ticaret platformunda faaliyet gösteren büyük yatırımcıların aynı isimli borsadaki profesyonellere olan duyarlılığını anlamasına yardımcı oluyor. Ayrıca, bu yılın üçüncü çeyrek raporuna göre Coinbase’in çoğunluğa sahip olduğu kurumsal yatırımcıları da içeriyor. Endeks, borsadaki artan işlem hacmi nedeniyle yükseliyor, bu da satın alma gücünün geri dönüşünü ve bu büyük oyuncular tarafından Bitcoin‘de pozisyon biriktirmeye başladığını gösteriyor.

Bu kripto piyasası rüzgarının pozitif değerlere dönüşü, iyimser duyguların bir başka teyidi. İki gün öncesine kadar, çeşitli yatırımcılar tarafından Kasım ayı sonlarında beş günlük bir süre boyunca satın alınan yaklaşık 50.000 BTC ile büyük bir Bitcoin birikimi de gün ışığına çıktı. Daha önce bile, 0,1 ile 10 BTC arasında tutan cüzdan sayısında tarihi bir zirveye ulaşılmıştı. Trend açık ve anlaşılır. Kripto piyasasına korku hakim olurken, balinalar doğru anı yakaladı ve alıma başladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 46.000 Doları Hedeflerken Coinbase'den 7.831 BTC Taşındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu