Büyük Miktarlarda Bitcoin Kripto Borsalarına Taşınıyor

Bitcoin fiyatı, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Aralık ayında ve sonrasında daha düşük faiz artışları ima etmesinden sonra yükseldi. BTC fiyatı, işlem hacminde %200’ün üzerinde bir artışla 17.194 $’a ulaştı. Zincir üstü veriler, finansal sorunlarla karşı karşıya kalan madencilerin Bitcoin varlıklarını sattıklarını ve azalan madencilik faaliyeti nedeniyle Bitcoin hashrate’inin sürekli olarak düştüğünü gösteriyor.

Madenci Kapitülasyonu Bitcoin Rallisini Kısıtlıyor

Whale Alert, 1 Aralık tarihli bir tweet’te, bilinmeyen bir cüzdanın 08:48 UTC’de kripto borsası Coinbene’ye 171 milyon doların üzerinde değere sahip 10.050 Bitcoin taşıdığını bildirdi. 

Ayrıca, son 24 saat içinde başka BTC satış işlemleri de var.

madencilerden bitcoin çıkışı
Madencilerden Bitcoin (BTC) Çıkışı. 
Kaynak: IT Tech

Zincir üstü analist IT Tech, madenci Poolin’den 10K’lık bir çıkışı doğruladı. Madenciler rezervlerinin bir kısmını aynı anda transfer ederse, bu BTC fiyat düşüşünü tetikleyebilir.

Bitcoin fiyatı, madencilerin artan satış baskısı nedeniyle bir miktar balina birikimine rağmen büyük bir artış gösteremiyor. Aslında, bu hafta 4K BTC satan madenciler, Bitcoin’in fiyatını aşağı çekerek 2022’deki dördüncü artışı işaret ediyor. Zincir içi verilere göre, madencilerin borsalara BTC transferleri, BTC’nin 20.000 dolardan 16.000 dolara düşmesinin ardından yeniden arttı.

bitcoin fiyatı
Madenci Kapitülasyon Baskısı Ortasında Bitcoin Fiyatı. 
Kaynak: CryptoQuant

Madencilerin BTC rezervleri son birkaç ayda 13 bin BTC azaldı. BTC fiyatındaki düşüş nedeniyle daha az kazanç elde edildiğinde, şimdi 2022’nin başındaki seviyede. Ayrıca, azalan madencilik faaliyeti nedeniyle Bitcoin hashrate’i düşmeye devam ediyor.

BTC Fiyatı Yükselişe Tanık Olacak mı?

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %1,90 artarak 17.138 dolara ulaştı. Yükseliş, Fed Başkanı Jerome Powell’ın son konuşmasında Aralık ayından itibaren daha yavaş faiz artırımlarına işaret etmesinden sonra geldi.

Kripto analisti Michael van de Poppe, 18,3 bin dolara bir yükseliş öngörüyor. Ancak, BTC fiyatının 18 bin dolarda daha güçlü bir dirençle karşılaşabileceği konusunda zincir içi verilerle hemfikir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Blackrock Spot Bitcoin Tröstünü Başlattı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu