Çin’in TON Topluluğu Kendi Blockchain Ağını Kuruyor - BTC MAGAZİN

Çin’in TON Topluluğu Kendi Blockchain Ağını Kuruyor

  • Resmi TON ekibi, TON gelişimini “serbest kaynak topluluğuna” aktarırken, Çin TON Topluluğu kendi TON ağını kurdu.

Telegram’ın sonlandırılan Blockchain projesi Telegram Open Network veya TON, topluluk liderliğinde yeni TON ağlarını üretmeye devam ediyor.

Şimdiye kadar en az iki küresel TON tabanlı girişim olmakla birlikte, Free TON ve NewTON olmakla birlikte, Çin TON Topluluğu kendi TON ağlarını kurmayı seçti.

29 Mayıs blog yazısında, Çin TON Topluluğu ayrı bir TON tabanlı ağ kurma niyetini dile getirdi. Yeni girişimin, Telegram CEO’su Pavel Durov’un firmanın projeye katılımını resmi olarak kapatmasına yanıt olarak geldiğini kaydedildi.

Blockchain Testnet İlk Adımdır

Topluluk kendi TON blockchain test ağını başlatmayı ve bir proje web sitesi oluşturmayı planlıyor. Free TON gibi girişimlere benzer şekilde, Çin TON Topluluğu da ağı geliştirmek için daha fazla katılımcı almaya çalışacaktır. Blog yazısı şöyle:

“TON Blockchain test ağını ilk adımda başlatmayı, ağa katılmak ve ağı test etmek için daha fazla node ve geliştirici işe almayı ve ardından mevcut bağlamı daha uyarlanmış ağ kurallarını yeniden tasarlamayı ve daha fazla kişiyi TON’u deneyimlemeye ve kullanmaya davet ediyoruz.”

Duyuru ayrıca, ilk tahsis sorunları, Telegram Messenger ile entegrasyon eksikliği ve geliştirici teşvikleri eksikliği de dahil olmak üzere, topluluk tarafından yönetilen TON girişimleriyle ilgili bazı önemli sorunlara dikkat çekiyor.

Tooz Wu, Mayıs 2019’da Çin TON Topluluğunu kurdu

Gönderi, Pekin merkezli bir Blockchain araştırmacısı ve Çin TON Topluluğu’nun kurucusu Tooz Wu tarafından yazılmıştır. Wu’nun LinkedIn sayfasına göre, Çin TON Topluluğu, Çin’deki en aktif TON topluluğudur.

Mayıs 2019’da topluluğu başlattıktan sonra Wu, Ekim 2019’da bir Telegram topluluk grubuna başladı. Wu, aynı zamanda bağımsız bir TON geliştiricileri topluluğu olan TON Topluluk Vakfı’nın bir üyesi olduğunu söyledi.

Wu, Çin TON Topluluğunun arkasında önemli bir figür olmasının yanı sıra, TON ile ilgili önemli kaynakları bir araya getiren bir web sitesi olan TONbus.com’un da yaratıcısıdır. Wu, Telegram’ın TON tanıtım belgesini Çince’ye çevirmesiyle de bilinir.

TON Meşaleyi Resmen “Serbest Kaynak Topluluğuna” Teslim Ediyor

Çin TON Topluluğu kendi TON ağını kurmaya hazırlanırken, bugüne kadar en az üç TON tabanlı Blockchain ardılı var.

Görünüşe göre, bu topluluklar çok iyi anlaşamıyorlar. 7 Mayıs tweetinde, Çin TON Topluluğu, girişimin gerçek TON topluluğunu temsil etmediğini iddia ederek Free TON’u açıkça eleştirmişti:

“Free TON, TON Labs Company tarafından bir hiçtir. TON Topluluğunu temsil etmez. TON Labs Company’nin PATRONU kimdir? ”

Bu haftanın başlarında, orijinal TON geliştirme ekibi çabalarının “diğer projelere yönlendirildiğini” duyurdu. 24 Mayıs tarihli bir bildiride, “TON kodunun temel gelişiminin serbest kaynak topluluğuna aktarıldığını” belirttiler.

Twitter’da Btcmagazin’e abone olun ve en iyi günlük kripto haberlerine, hikayelerine ve fiyat tahminlerine katılın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu