CoinMarketCap, Kripto Para Ticaret Çiftleri için Sıralama Sistemini Güncelledi - BTC MAGAZİN

CoinMarketCap, Kripto Para Ticaret Çiftleri için Sıralama Sistemini Güncelledi

  • CoinMarketCap, kripto para birimi alım satım çiftleri için, makine öğrenimi tarafından desteklenen, yeni algoritmasına dayanan yeni bir sıralama sistemi sunuyor.

Bir blog gönderisine göre, önde gelen kripto para birimi veri sitesi CoinMarketCap, piyasa çiftleri için yeni bir sıralama sistemi tanıttı.

CMC’de listelenen binlerce işlem çiftinden her birine hacim, likidite ve web sitesi trafiği gibi faktörlere dayalı bir puan verilecektir.

Yatırımcılara Güven Duymak

CMC, üst sıralarda yer almak için her bir ticaret çiftinin her üç başlıkta da iyi performans göstermesi gerektiğini açıkladı. Yeni algoritma, emir defteri derinliği ve kullanıcı tabanı gibi mevcut her türlü veri analiz edilerek makine öğrenimi yardımı ile geliştirilmiştir.

Güncellemeden önce, web sitesi sadece rapor edilen hacmi dikkate alıyordu, bu da vicdansız borsalar tarafından kolayca su istimal edilerek şişirme hacimlere neden oluyordu.

Güncellenmiş sıralama algoritmasının yanı sıra CMC, üç grup halinde gelen yeni ‘Güven’ göstergesini de tanıttı: yüksek, orta ve düşük. Bu da, borsaların hacimlerini şişirmeye eğilimli olup olmadığını gösterecektir.

Binance, Coinbase Pro ve Bitfinex mükemmel bir skorla övünürken, OKEX listede ikinci sırada olmasına rağmen ılımlı bölgede.

Binance Birinci Sırada Yer Alıyor

CMC, Nisan ayında açıklanan 400 milyon dolarlık tarihi bir satın alımın ardından Binance kripto para borsasının kanadı altında.

Yeni güncelleme, web sitesinin farklı borsalardaki sahte ticaret hacimleriyle mücadele konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Yaygın olarak belirtilen Bitwise raporuna göre, kripto ticaret hacminin yüzde 95’inden fazlası sahte. Sektörün ön sayfası olarak kabul edilen CMC, borsaları, web sitesinin sıralamasında daha üstte görünmek için sayılarını şişirmek için teşvik ediyordu.

Binance, sitenin satım alımından kısa bir süre sonra, CMC’nin üst borsalar listesindeki, ilk sıraya yerleştikten sonra eleştirilerin önemli bir kısmı ile karşılaştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu